Helal olan şeyleri yaymak, haramları yasaklamak; islam toplumunda neslin ve ailenin devamı için en öncelikli olan prensiptir.

Günümüzde modernlik adı altında, pozitivist düşünceyi amentü haline getirenlerin nezdinde; helal ve haram kavramı pek birşey ifade etmiyor. Günlük, haftalık, aylık vs sevgili değiştirenlerin yaşına başına bakılmadığı hâlde, islami nikahla evlenme söz konusu olduğunda, islama karşı olanların amuda kalktıkları görülür.

Peki, neden derseniz?

Çünkü insan ürünü olan ideolojilerin egemen olduğu toplumlarda, insanın insan için kanun ve yasa çıkarmasının önünde hiç bir engel yoktur. Evet, şayet bu gün müslümanların çoğunlukta olduğu özellikle islam diyarlarında; zina, ıçki, kumar, fuhuş, homoseksüellik ve benzeri kabih fiiller yaygın hale gelmesinden yakınıliyorsa, bunun birinci nedeni Müslümanların genel manada emr-i bil maruf ve neyi anil münkeri terk etmelerindendir.

Batıla  benzemek, batıl olana özenmek, helal haram hududuna riayet etmeyi ihmal etmek; haramların çoğalmasını tetiklemekten  başka bir şey değildir. Yirmi birinci yüz yılda Sekülerleşen Müslüman olan toplumlar, heybetlerini ve insanlar üzerinde etkin  olma vasıflarını kaybettikleri bir gerçektir...

Bu gün kadın cinayetlerinden ve diğer adi  olan suçların yaygın olmasından  yakınan çevrelerin, bunca yasa ve kanuna rağmen neden söz konusu fiillerde azalma değil de her gün artış yaşandığının üzrinde iyice düşünmeleri gerekmez mi? Helal olana teşvik, haramı yasaklamak devlet eliyle olursa, haramların önüne geçilebilir ancak.

İşin fertlere bırakılması ve otoritenin buna sadece cezai müeyyideler koymasıyla haramların, kadın ve erkek cinayetlerinin, önüne asla geçilemez... yeni doğan bir bebeğe en az ilk altı ay, anne sütü içmesinin elzem olduğu konusunda; tıp dünyasının tümü ittifak halinde olduğunu bilmeyen var mı? Peki insanı yaratan ve yaşatan yüce olan Allah olduğuna göre,  kullarına hangi şeyin faydalı hangi şeyin zararlı olduğunu da bildiği için, göndermiş olduğu ilâhi yasalara neden insanlar sırtlarını dönüyorlar?

Işte asıl problemde buradan başlıyor ya. Yani Allah'ın emrettiklerini yapmamak, yasakladıklarını yapmakta ısrarcı olmak; felaketlerin, bela ve musibetlerin kapısını açmaktır... Tüm dünya bu gerçeği bilmeli ki, insanlık alemi Allah'ın emir ve yasaklarına göre şekillenmedikçe; asla rahatın ve huzurun yüzünü göremeyecekler...

Halkı müslüman olan beldelerde, zina,"kumar, faiz, karaborsa, fuhuş, homoseksüellik; çocuk tecavüzleri, cinayetler daha binlerce envai kabih fiiller almış başını gidiyorsa; bunda suçun en büyük payı yine biz Müslümanlara ait olduğunu bilelim. Çünkü ebeveynler çocuklarına karşı doğru dürüst vazifelerini yapmadıkları için, toplumun çekirdeğini oluşturan aileler yozlaştı. Aileler yaklaşınca devlet kademesindeki idarecilerin çoğu Adalet duygularını kaybettiler ve sorunların ardı arkası kesilmez oldu.

İlâhi emirlere rağmen; demokrasi memokrasi ve laiklik naralarını nakarat haline getirenlerin soluk alacakları yer; hiç şüphesiz tağut ve azmanlaşanların zulüm dolu kucağı olacaktır. Bu gün kraldan çok kralcı olan zavallı İNSANLAR, bilmiyorlar ki adına mersiye ve methiyeler düzdükleri kimseler zamanı gelince onları helvadan imal edilmiş putlar misali acıkınca yiyeceklerini...

Ah keşke bilselerdi demişti,  bütün Murselat-i Kiram efendilerimiz... Hulâsa bu gidiş iyi bir gidiş. Beşeri ideolojilere bel bağlayıp onlardan medet uman Müslüman toplumların işi hiç iyi değil... Batının kokuşmuş olan kriterlerine göre yaşamayı savunanların işi hiç hiç  iyi değil. İslâmî kuralların geçerli olmadığı toplumlarda; "Eski sevgilisini bıçakladı, yeni sevgilisiyle poz verdi, filan ünlüler (!) Objektiflere yakalandı, eşini çocuklarının gözleri önünde gözünü kırpmadan katletti, bir bilezik için kadının  kanına ve ırzına geçti gibi haberlerin kuklalarımızdan ve gündemimizden hiç eksik olmayacağını asla unutmayalım.

Çünkü bu elbise bu toplumun bedenine göre dikilmiş bir elbise değildi, ama birileri sıkıştıra mıkıştıra zorla giydirmeyi başardı elan... Rabbim içimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak eyleme. Âmin ya rebbelalemin. Kadirşinaslıkla efendim.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.