BÜYÜDEN VE CİNDEN KORUNMAK İÇİN

 Muhterem Kardeşlerim…

Ruhi sıkıntılardan, korkulardan, nazardan ve çeşitli sıkıntılardan kurtulmak ve büyü çözmek, Cinden korunmak için yapılması gereken, okunması gereken dualar vardır.

Efendim;

Allahü Teâlâ, her şeyi sebeple yaratır. Bir şeye kavuşmak için, bu şeyin yaratılmasına sebep olan şeyi yapmak gerekir. Her şeyin yaratılmasında ortak olan manevi sebep, sadaka vermek, 70 kere “Estagfirullah min külli mâ kerihallah” duasını okumaktır. Bunlar, maddi sebepleri bulmaya da yardım eder. Ruhi sıkıntıların çoğu, cinden ve büyüden meydana gelir.

 

Ruhi hastalıklar, sara ve cinden korunmak için, kıymetli kitaplarda bildirilen şu duaların biri veya hepsi okunur:

1- Euzü Besmele ile Fatiha suresini okumalı. Euzü Besmele ile iki Kul-Euzü okumalı.

2- Bir miktar suya Âyet-el Kürsi, İhlas ve Muavvizeteyn [Nas ve Felak] surelerini okumalı. Büyü yapılan kimse bundan üç yudum içmeli, kalan su ile gusletmeli.

3- Sedir ağacının 7 tane yeşil yaprağı ezilip su ile karıştırılır. Üzerine Âyet-el Kürsi, İhlas ve Kul-euzüler okunur. 3 yudum içip geri kalanla gusledilir.

4- Üç kere Salevat ve Fatiha, Âyet-el Kürsi, Kâfirun, İhlas, Felak ve Nas sureleri yedişer defa okunup hastaya üflenir. Bunlar tekrar okunup hastanın yatağına, evin her yerine, bahçeye üflenir.

5- Fatiha, Âyet-el-Kürsi ve 4 Kul [Kâfirun, İhlas, Felak ve Nas sureleri] yedişer kere okunup hastaya üflenirse, büyü, nazar, hayvan sokması ve bütün dertler için iyi gelir. Tuza okunup, suda eritip içirmek ve ısırılan yere sürmek de olur.

6- Sabah akşam, Bekara suresinin başından 4 âyet ve Âyet-el Kürsi ile, Âyet-el Kürsiden sonraki iki Âyeti ve Bekara suresinin sonundaki 3 âyet, delinin üzerine okunursa, iyi olur.

7- Sabah akşam 24 kere Estagfirullah denir, sonra “Estagfirullah elazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh” denir. Sonra 11 İhlas, 7 Fatiha ve 33 kere, Allahümme salli ve sellim ala seyyidina Muhammedin ve alâ âli seyyidina Muhammed okuyup, sevabı Resulullah’ın, Eshab-ı Kiramın, Evliyanın ve Silsile-i aliyye büyüklerinin ruhlarına hediye edilir. Bunların hürmetine şifa vermesi için dua edilir. Her sabah akşam böyle dua edilir.

8- Günde 500 kere “La havle vela kuvvete illa billah” okumalı, bunu okumaya başlarken ve bitirince yüz kere salevat getirmeli. [Bunu her gün muhakkak okumalı, ihmal etmemeli.]

9- Ha-Mim Mümin suresinin başından masir’e kadar ve Âyet-el Kürsi ve La ilahe illallahü vahdehü la şerike leh lehülmülkü velehülhamdü vehüve alâ külli şeyin kadir okumalı.

10- Cuma günü seher vakti, sağ elinin içine Nisa suresi 100. Âyeti, vemen yahruc’dan rahimâ’ya kadar yazılır, sonra dili ile yalanıp yutulur. 40 yıllık büyü de olsa çözülür.

11- Sar’adan kurtulmak ve cinden korunmak ve büyü çözmek için Âyât-i Hırz okumalı! Abdest alınıp, 7 istiğfar ve 11 salevat okunup, hastanın sıhhatine niyet ederek, güneş doğduktan ve ikindi namazından sonra, günde iki defa hasta üzerine okunmalı, işaretli yerlerde, hasta üzerine üfürülmeli, şifa buluncaya kadar [40 gün kadar] devam etmeli. Her defası sonunda, bir Fatiha okuyarak sevabı, Resulullah’ın, Behaeddin Buhari, Ahmed Rıfai ve İmam-ı Rabbani hazretlerinin ruhuna hediye edilmeli. Bir kopyası, muska şeklinde yapılıp, yanında taşınırsa, sihirden, büyüden, nazar değmesinden korur. Muradı hasıl olur.

 

İmam-ı Şarani hazretleri, “kuşluk namazına devam edene, cin musallat olmaz” buyurdu. Cin mektubunu, yanında veya evinde bulundurana, cin gelmez ve dadanmış olan cin de gider.

 

Dua, ilaç gibidir. Allahü Teâlâ dilerse tesir eder. Yani tesirini Allahü Teâlâ’nın verdiğine inanmalıdır!

Hadis-i Şerifte buyuruldu ki:

“Dert-bela gelince, Hazreti Yunus’un duasını okusun! Allahü Teâlâ onu muhakkak kurtarır. Dua şudur: Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke, inni küntü minez-zâlimin.” [Hakim]

 

Allahü Teâlâ cümlemizi türlü musibetlerden, türlü hastalıklardan, türlü belalardan muhafaza eylesin inşaallah. (Amin)

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Müslüm ABACIOĞLU - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gazete İpekyol Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gazete İpekyol hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gazete İpekyol editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete İpekyol değil haberi geçen ajanstır.