Öne Çıkanlar urfa Şanlıurfa 1 siverek ajansurfa

'Yeniden kurtuluş destanı yazıldı'

Öncelikleşöyle başlamak isterim: Rabbim bir daha böyle bir gece yaşatmasın Türkiye’ye. Çoksıkıntılı bir geceydi ama milletimiz gerekeni yaptı. Yaşadıklarımıza gelince;İstanbul’dan bir arkadaşım aradı, köprüyü askerler tutmuş gibi bir şeylersöyledi. Ben böyle bir kalkışmanın olabileceğini hiç aklıma getirmezdim. Dedikki ‘Bir problem vardır herhalde, bomba falan mı var acaba köprüde onun için mitutmuşlar?’ Fakat sonra birkaç telefon daha geldi; asker orda, tanklar gittidenince ben hemen partiye yürüdüm. Bir iki arkadaşımı aradım, partiye gittik.10-15 kişi olduk orda ama 10-15 dakika sonra sayı 50-60’a ulaştı. Kalabalıkolmaya başladı. Bir şeyler olduğunu anlıyorduk ama birileri halka ateş edecek,uçakla bomba atacak ya da uçaktan ateş edecek gibi bir şey aklımızın ucundangeçmezdi. O sırada, bizim hacıların kullandığı seyyar megafon vardı partide onualdım. Halk kalabalık olmaya başladığı için bir şeyler anlatmak durumundaydık,insanları orada tutmak için. Genel merkezle yaptığımız görüşmeler neticesinde-İl başkanımız Ankara’daydı. İl başkanımız ‘Partiden ayrılmayın, partide durun,arkadaşlarınızı arayın partiye gelsinler’ dedi. Partide insanlara durumuanlatmaya çalışırken bir şey de söyleyemiyorduk. İnsanlara ‘bir şeyler vararkadaşlar, bir bakalım, genel merkezden gelecek bilgileri bekliyoruz. Birazönce görüştük’ diyorduk. Sonra Başbakanımız Binali Yıldırım bunun bir kalkışmaolabileceğini söyledi. Aradan çok zaman geçmedi zaten Sayın Cumhurbaşkanımıztelevizyona bağlanarak bunun bir kalkışma olduğunu, hain FETÖ’nün askeriyedebir kısım insanları kandırdıklarını, oradan buradan bütün kurumlardankandırabildikleri insanlarla bir kalkışmaya giriştiklerini duyurdu. ‘Milletesokağa inin, caddeleri doldurun, meydanları doldurun’ dedi.


‘EMİRGELSEYDİ TUGAYA YÜRÜMEMİZ EMREDİLSEYDİ…’

Birazduygulandım açıkçası çünkü o gün Cumhurbaşkanımız onu söyledikten sonra sankibir savaş haliydi artık. Türkiye’de şu yaşanıyor; Türkiye’nin kendi askerleri,tankları, topları kendi milletine dönmüştü kandırılmış insanlar yüzünden vekendi memleketimizde birbirimizin kanına girecek dereceye gelmiştik. Allahmilletimizden razı olsun. Hakikaten insanlar Cumhurbaşkanını sözüne itibar edipsokağa çıktılar. Cumhurbaşkanımız kritik bir zamanda kritik bir yerde hemen ‘sokağainin’ dedi. Aslında bu belki de riskli bir şeydi. O sokağa insanlar indikten sonrabelki onların ateş açmasıyla çok sayıda insan ölecekti. Fakat bu noktada SayınCumhurbaşkanımız çok kritik bir karar aldı. Millet sokağa çıktı, salalarokunmaya başladı. Yani yeniden kurtuluş destanı yazıldı. Milletin iradesine,devletine, hükümetine, bayrağına, namusuna, mukaddesatına ve geleneklerinesahip çıktığı bir gece oldu o gece. Geleceğine sahip çıktı orda insanlar. Benİl Başkan Yardımcısı olarak, Süleyman Elgün olarak, bir vatandaş olarak bütünmillete minnettarım. Allah hepsinden razı olsun. Teşekkür ediyoruz, baştaUrfalılar olmak üzere. Bu konuda en çok sıkıntı yaşayan Ankara, İstanbulillerimiz, hepsinden Allah razı olsun. 249 şehidimize Allahtan rahmetdiliyorum. Allah onların şahadetlerini kabul etsin. Onları da bize şefaatçietsin inşallah. O gün ben partinin önündeydim yaklaşık üç saat o megafonuelimden bırakmadım. Ben bir silah edasıyla tutuyordum onu, savaş veriyorduk.Oraya toplanan insanları bir arada tutmak, taşkınlığa meydan vermemekgerekiyordu. Bir şey daha yapmak gerekiyordu o megafonu onun için tutuyordum:emir gelseydi tugaya yürümemiz emredilseydi ya da meydana yürüyün önünüze katınher şeyi denilseydi o megafonla diyecektik ki yürüyün arkadaşlar gidiyoruz.Öyle bir heyecan öyle bir atmosfer vardı.


‘ÇABUKUNUTUYORUZ’

Dahasonra bir ay da milletimiz meydanlardan ayrılmadı. Çabuk unutuyoruz, gerçektençabuk unutuyoruz. 30 gün boyunca millet destan yazdı. Burada Urfa RabiaMeydanı’nda her gün sabahladık. O gece Cumhurbaşkanımız televizyonabağlandığında izlerken gözlerim doldu. Çünkü her yerde bir baskın var, dahaönce böyle şeyler de yaşanmış. Irak’ı Suriye’yi, Mısır’ı gördük Allah muhafazaetsin. Dedim ki: ‘Ne yaşanıyor Türkiye’de? Neler olacak?’ Yani başta Allahmuhafaza etti, sonra Cumhurbaşkanımızın cesaretli duruşu, sonra milletin ayağakalkışı… Türkiye uçurumun kenarından döndü.” 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.