Öne Çıkanlar belediye andımız TÜBİTAK kültür müzik SEZON

Gömülmesi gereken  Şanlıurfalı siyasetçiler…!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı ve AK PartiMilletvekili Faruk Çelik, hafta sonu çeşitli temaslarda bulunmak üzereŞanlıurfa’ya geldi. Burada ilçe ziyaretlerinde de bulunan Çelik, akşam isebasın mensuplarıyla bir araya geldi. Burada yaptığı toplantıyı ‘Atış serbest’olarak niteleyen Çelik, birçok konuda özel ve önemli açıklamalarda bulundu.

ŞANLIURFASPOR KONUSU
İlk olarak Şanlıurfaspor konusuna değinen Çelik, hesap sorulması gerekeninkendisi olmadığını belirterek, “Para istediler, para bulmaya çalıştım. Kimyönetti, ne yönetti, nasıl yönetti, ben oranın muhasebecisi değilim ki. Benilin bakanıyım benden maddi destek beklendi, maddi destek bulurum. E gel hesabıkontrol et, antrenöre taktik ver futbolcusuna penaltı nasıl atılır, bunlarla mıuğraşacağız. Siyasetçi katılması gerektiği kadar alanıyla ilgili katılır.Burada ilkeli olmak çok önemli, ilkeli davranıyoruz. Efendim, adam parayı kötükullanmış, e git hesap sor Urfalı olarak, parayı verenden hesap mısoracaksınız. Kim kötü kullanmışsa git yakasına yapış” dedi.

‘SUÇU BAKANA AT DEDİK’
Teşkilattan herhangi bir konu olduğu zaman suçu kendisine atmasınıistediklerini kaydeden Çelik,
“Zora düştün mü suçu bakana at, bakan yapmadı de. Yönetime girmedin mi bakanyapmadı dersiniz, siz teşkilatlarda zora düşmeyin dedik. Bunu bizim teşkilatlarbolca kullandılar. Eyvallah, ben bundan rahatsız değilim. Bunu herkes yapar mıbilmiyorum, kendini riske atar mı ama çok faydalı bir taktik olduğunudüşünüyorum” sözlerini kullandı.

‘GÖMÜLMESİ GEREKEN ŞANLIURFALI SİYASETÇİLERİNYAPTIĞI İNANCINDAYIM’
Kendisine yönelik yapılan eleştirilere ve yazılanlara değinen Çelik, “Ne ithamlar yapıyor adamlar ya, bunlarıaslında iflas etmiş, gömülmesi gereken Şanlıurfalı siyasetçilerinin birnebzesinin yaptığı inancındayım. Modası geçmiş siyasetçilerin nasıl oralarıkarartabiliriz gibi garip şeyler duyuyordum ben, bunları hiç dikkate almadımzaten. Hesap veremeyeceğimiz hiçbir şey yok. Siyasette tezgahlar da,tezgahlayanlar da vardır. O zavallılar kendilerini mahvederler, kendilerini eleverirler. İnanıyorum ki ufku açık, Urfa vizyonunu kavramış, Urfa’nınpotansiyelini daha yükseklere çıkarma şeklindeki bir mantalite anlayışınıŞanlıurfa’mızda kökleştiririz ve medya mensupları da rahat rahat görev yapar.Biz de uzaktan da olsa Şanlıurfa’nın başarılarını alkışlamaya devam ederiz”diyerek tepki gösterdi.

‘PATRON BİLİR’
2019 için sözün Cumhurbaşkanında olduğunu söyleyen Çelik, “2011’deUrfa’dasınız dediler, geldik. 2019’da derlerse Bursa’da olun Bursa’da oluruz,Urfa nöbetini bitirmedik derlerse geliriz. Biz takım oyuncusuyuz, ben orta sahaoyuncusuyum. Ben sorunları toplamayı, sorunları çözmeyi severim. Eğer bir görevverilirse, patron bilir. 2015’te kanaatimi söyledim, gideceksin dedi, geldim”diye konuştu.

‘BEN BU İŞLERE KARIŞMAM’
Yönetim kadrolarına kendi adamlarını yerleştirdiği yönündeki soruüzerine konuşan Çelik, “Ben bu yönetim, meclis üyesi işlerine karışmayan biradamım. Şunu meclis üyesi yap diye kimseye demedim. Urfalılardan bir adım yakınolan kimse yok. Bunu anlamanızı istiyorum, ben bir Urfalıyı bir adımbaşkasından önde tutmadım. Kim geldiyse görüşüyorum. Kimseyle özel bir hukukumolmadı” ifadelerine yer verdi.

‘HAZRETİ ADEM BURAYA GELECEK’
Göbeklitepe’nin de çok önemli olduğunu hatırlatan Çelik, “HerkesGöbeklitepe’yi konuşuyor, biz bunun farkında değiliz. Bu büyük bir hadise,insanlığın başlangıcı, Hazreti Adem buraya gelecek. İnsanlığın başlangıcı,tarımın başlangıcı, hayvanların evcilleştirilmesi. Bu yüzden kafa yapımızın,bakışımızın değişmesi, mantalitenin değişmesi lazım” dedi.

‘HER YERDE KARŞILANIYORUM’
Şanlıurfa’da kalabalık tarafından karşılanması konusunda yöneltilensoruya yanıt veren Çelik, “Ben nereye gidiyorsam karşılanıyorum. Haberligittiğim illerde yine aynı karşılanıyorum. Ben bundan ne kendime bir payçıkarıyorum ne de kimsenin karşılamasını istemiyorum. Burada iken de bizkonuşmuştuk, şu karşılama işini kaldırın diye bütün arkadaşlara rica ettim.Buraya gelişlerimi aksam 7’den sonra belirliyorum, arkadaşlar beni karşılasındiye bir derdim yok” sözlerine yer verdi.

‘ÇOK İHANETE UĞRADIM’
Siyasette çok ihanete uğradığını bildiren Çelik, “Siyasette ben çokihanete uğradım. Saysam da ne faydası var. Siyaset bir laboratuar gibi. 33yıldır siyasetteyim, belki de bunları genç siyasetçilere yazıp vermek lazım.Havaalanında o gelenler bana göre ihanet. Mühim olan toplumun tepkisi nedir,öbürü inanın kahpeliktir, alçaklıktır. Siz burada bana tepki gösterebilirsiniz,başım gözüm üstüne. Ama sen iki tane adamı oraya sokup Cumhurbaşkanına ocümleleri söyletmek. Urfa’nın bu olayla gündeme gelmesine üzüldüm” diyekonuştu.

‘İLKELLİKTİR, URFA İÇİN DOĞRU BULMUYORUM’
Kendisine yönelik olarak yapılan yuhalamalar konusuna da değinen Çelik,“Faruk Çelik’e çizik attık dediler, ben haddini bilmez bir insan değilim ki.Bunu yaparak ne sağladınız Urfa’ya? Urfa ne kazandı? Bunu yapan Urfalı değil,bunu yapan gömülmesi gereken siyaset anlayışıdır. İlkelliktir. Urfa için doğrubulmuyorum. Devletin olduğu bir yerde buna ne gerek var, bana git deyin, benerken giderim. Bu tablo Urfa’ya yakışmamıştır. Ben feleğin çemberinden geçmişinsanım. Bunlar benim için bir şey değil”

ÖZEL HASTANE VE ŞEHİR HASTANESİ KONUSU
Kentte kapatılan özel hastaneler ile yılan hikayesine dönen şehir hastanesikonusunda da bilgiler veren Çelik, “Şimdi başkan burada, Ankara’ya gelinceSelim Bey’i çağıralım, buluşalım, o hastanelerin eksiği ne ise tamamlansınaçılsın. Bunu yapalım, işi çözülecek türde ise hukuken, yardımcı olalım. Baksınçözsün. Hukuki olarak sıkıntıları varsa o zaman ayrı. Buradaki problemimizşehir hastanesi oldu. Şehir hastanesi sıkıntımız hukuki sıkıntılardan dolayı.İhalesi bitmiş, şantiyesi de kurulmuş, her şeyi hazır. Zaten biterse 40 senehastane ihtiyacımız yok. Ama orada bir problemdir gidiyor, sağlık bakanlığıçözemedi gitti. İnşallah bir girilse 3 sene de tamamlanmak zorunda. Ama bugüngeçici sıkıntılar var, özel hastaneleri çözmeye çalışalım” diyerek sözlerineson verdi. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner6