AK Parti,rakipleri hep aynı yerinde sayarken sürekli kendisini yenileyen bir parti. Vebu sayede her bitti denildiğinde seçimlerden zaferle çıkmayı başaran bir parti.

“Kürtaçılımı”, Suriye’deki gelişmelerin de Türkiye’ye yansıması nedeniylebaşarısızlığa doğru yol alırken, PKK/KCK adı altında büyük operasyonlargerçekleştirerek bu konuda ters hamle yaptı ve “iyi niyetimiz kullanıldı”denildi. İyi mi yaptı? Kötü oldu ama buna rağmen seçimde istediği sonucu eldeetti.

FETÖ ileilişkilerde de benzeri oldu. İstediği yere kadar kullandı yani özellikle askerivesayeti alt etmek için “cemaatin” gücünü kullandı ve onlar “iktidar ortağıyız”havasına girdiğinde düğmeye bastı. Tıpkı PKK/KCK operasyonları gibi cemaatleyol yürüyenlere karşı adeta taş taş üstüne bırakmadı.

AK PartiHükümeti, her ikisinden de hem iktidar hem de siyasi olarak eli güçlenerekçıktı. Şimdi sırada çökertilmesi gereken yeni bir örgüt daha var. VurguncularÖrgütü! AK Parti’nin yıpranmasına sebep olan üçüncü örgüt bu. Şimdi ağzını açanbaşta belediyeler olmak üzere kurumların yolsuzluk, imar ve hazine arazisivurgunları ve adam kayırmacılığına tepkili.

AK Parti bukonunun da diğer başta belirttiğim iki konuda olduğu gibi yeni bir hamleyehazırlanıyor. Uzun bir süredir bunu gözlemliyor ve sezinleyebiliyorum. Amayazmaya cesaret edemedim. Şanlıurfa’da birçok kurum amirinin telefonlarınındinlendiğini biliyorum. Ve bu bana göre bir ön hazırlık. Şanlıurfa İl EmniyetMüdürü Veysal Tipioğlu’nun geçen 15 Kasım’da yaptığı basın toplantısında terör,uyuşturucu ve asayiş konularındaki mücadelelerinden sonra sıranın rüşvetçilereve haksız kazanç elde edenlere geldiğini açıklamasından da bunu anlamak mümkün.

Ama beni budüşüncemde asıl emin kılan konuşma Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dangeldi. Vurgun yapanlara karşı yapılacak her “temiz” hamlenin AK Parti’ye artıolarak çok şey katacağını bilen Cumhurbaşkanı, 2 gün önce bu konuda büyük birbeğeni toplayan konuşma yaptı. “Şahsımın adı kullanarak kurallar dışında bir işyapılmasına rıza gösteremem. Hiçbir bakanlıkta kurumda şahsımın adı kullanarakherhangi bir sürecin tıkanmasına rıza gösteremem. Bu benim en yakınımda olsabizzat ben bakanımı aramıyorsam babamın oğlu olsa kapıdan geri koysun. Eğerbenden bir telefon almıyorsanız, teyit etmiyorsam bu insanları hemen gönderin.Ne demek adımı kullanmak. Onlar kolaycılıktır. Bunu yapanlar sahtekardır.”şeklindekiifadeleri yeni bir mücadelenin habercisi niteliğinde. Özellikle partinin içerisindebir temizlik hareketinin habercisi…

Çok üstdüzey insanlara dokunulacağına dair umudum yok ama usulsüzlük ve yolsuzluktapervasızlaşmış bazı sembol isimlere bu işin dokunacağını düşünüyorum.

3 kuruşevinin nafakasını kazanmak için hayatını tehlikeye atanların, hatta canınıtehlikeye atacak bir işinin olmasını istediği halde iş bulamayan ve akşamaçoluk çocuğun karşısına ekmek dahi alamadan giden insanların ülkesinde “ilahiadalet” tecelli edecek ama hep birlikte bakalım kimin eliyle…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.