Beyazgül, TBB Meclis Toplantısına başkanlık etti

Toplantıya, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Başkanvekili Zeynel Abidin Beyazgül’ün yanı sıra Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin, Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Şükrü Karatepe ve çok sayıda belediye başkanı katıldı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Belediyeleri güçlendiren adımları desteklediklerini, belediye başkanlarının isteklerinin kendileri için emir olduğunu kaydetti. Salgını sürecinde belediyelerin önemli çalışmalar yaptığını ifade eden Bozdağ, sokağa çıkma yasağının bulunduğu dönemlerde belediyelerin ihtiyaç sahiplerini gözettiğini aktardı.

Faaliyet raporunu sunmak ve meclise başkanlık etmek üzere kürsüye davet edilen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği Birinci Başkan Vekili Zeynel Abidin Beyazgül, “Peygamberler şehri, tarihin, turizmin, gastronominin kenti Şanlıurfa’dan herkese selam olsun. Alınan kararların Birliğimize, belediyelerimize ve başkanlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” ifadesini kullandı.

TBB Genel Sekreter Vekili Halil İbrahim Azak 2021 yılı Faaliyet Raporu hakkında Meclise bilgi aktardı ve Meclis gündemine geçildi. Gündemdeki konular görüşülerek karara bağlandı. Son olarak yapılan seçimle birlikte mevcut birlik encümeni yeniden seçildi.

BİHA


- Gazete İpekyol, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/video/10355330/beyazgul-tbb-meclis-toplantisina-baskanlik-etti