Altyapı çalışmasında uyarı levhası unutuldu!

AKÇAKALE- Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine temiz ve kesintisiz içme ve kullanma suyu kazandırma çalışmaları kapsamında belediye ekiplerinin gerek mevcut alt yapıyı güçlendirme ve kapasitesini artırma gerekse de yeni yerleşimlere su sağlama amacıyla çalışmaları sürüyor.

İlçenin Turgut Özal ve Fatih Sultan mahallelerinde yürütülen çalışmalarsa vatandaşların tepkisini çekiyor. Çünkü kazı yapılan sokakların kapatılmayıp uyarı levhası konulmaması kazalara davetiye çıkarıyor.

İçme suyu altyapı çalışması sebebiyle yolların kazılması ve su borularının yolun ortasında bırakılması dün akşam saatlerinde bir vatandaşı isyan ettirdi. Kazı yapılan yolun kapatılmadığını ve herhangi bir uyarı levhası konulmadığını ileri süren Cemil Yaslıkaya, karanlık sokakta aracıyla çukura düşme tehlikesi yaşayıp borulara çarptı. Aracında maddi hasar oluşan Yaslıkaya, altyapı çalışmalarını yürütenleri sorumsuzlukla suçladı.

Sokakta yapılan çalışmaları ve aracında oluşan hasarı sosyal medya hesabından paylaşan Yaslıkaya, şu sözlerle isyanını dile getirdi:

“Çalışma yapılan yolun bir yeri kapatılmamış. 500 metre yolun içine girildikten sonra şu kötü manzarayla karşılaşıyoruz. Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle bir çalışma yok. Yolun sadece sonu kapatılmış, hiçbir uyarı levhası bulunmuyor sokakta. Arabamda da hasar oluştu. Bu kadar sorumsuzluk olmaz. 500 metre sonra mahalleye giriyoruz ondan sonra karşımızdaki manzara budur. Bütün Türkiye’yi gezseniz bunun gibi rezaleti göremezsiniz. Sorumsuzluk resmen”.

BİHA


- Gazete İpekyol, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/video/10389916/altyapi-calismasinda-uyari-levhasi-unutuldu