Başkan Beyazgül'ün çalışmalarıyla Şanlıurfa şahlanıyor

Şanlıurfa’yı masal şehri yapmak, şiirlere ve türkülere konu olan şirin Urfa’yı gün yüzüne çıkarmak için gece gündüz demeden çalışan ve ürettiği projeyi kentin tarihi dokusunu koruyarak hayata geçiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül yapılamaz denilenleri bir bir yaparak Şanlıurfa’ya yeni meydanlar ve yeşil alanlar kazandırmaya devam ediyor.

Kent merkezinde her gün yüzbinlerce insanın geçtiği Atatürk Bulvarındaki Belediye Bahçesini tamamlayarak Şanlıurfalıların hizmetine sunan Büyükşehir Belediyesi yeşil alan sayısını artırmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün alanı “Çocukların sevincine, kuşların cıvıltısına hediye ettik dediği belediye bahçesi yemyeşil görüntüsüyle vatandaşların beğenisi kazandı.

Eski Belediye hizmet binasının yeşil alana dönüştürülmesiyle Millet Hanı görünür hale gelirken şehrin göbeğindeki betonarme yapı da ortadan kaldırılmış oldu.

Vatandaşların gönül rahatlığıyla dinlenebileceği, Belediye Bahçesi kenti ziyarete gelen yerli ve yabancı misafirlerin de uğrak mekânı haline geldi.

BAŞKAN BEYAZGÜL,  “KIZILKOYUN BAHÇESİNİ KENTE KAZANDIRDIK”

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak kent turizmine kazandırılan Kızılkoyun Bahçesi görkemli bir tören ile hizmete açıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, geçmişte yeşil alan olan yerleri aslına geri çevirerek Şanlıurfa’yı fabrika ayarlarına geri döndürdüklerini söyledi.

Gastronomi, Müziği, Tarihi dokusu ve Kültürel varlıklarıyla adeta bir açık hava müzesini andıran Şanlıurfa’da turizm potansiyelinin artırılması ve günübirlik turlarla gelen ziyaretçilerin kentte daha fazla vakit geçirmesini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin turizme kazandırdığı Kızılkoyun Nekropol alanında bulunan ‘’Kızılkoyun Bahçesi’’ düzenlenen törenle açıldı.

Şanlıurfa’da gecekondularla kapatılan tarihi gün yüzüne çıkardıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’ Kızılkoyun Bahçesi’ni vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Şanlıurfa Belediye Eski Hizmet Binasının yerine yaptığımız Belediye Bahçesi de şehrin kalbine nefes aldırdık. Otel yapalım önerileri vardı ancak biz orayı gençlerin sohbetine, yaşlıların dinlenmesine, kuşların cıvıltısına hediye ettik. Kızılkoyun Bahçesi artık Şanlıurfa’nın bir değeri, bir incisidir. Burası Şanlıurfalılarındır. Burayı Belediyemiz işletecek ve bu güzide alan Şanlıurfalı vatandaşlarımıza hizmet edecek” dedi.

Şanlıurfa’nın kalbine bir bıçak gibi saplanan betonarme yapıları bir bir kaldırdıklarının altını çizen Başkan Beyazgül, “Şanlıurfa’yı ışıklandırmalarla ışıl ışıl yaptık. Daha da güzelleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Biz sadece yıkmıyoruz. Bir yandan şehrin kalbine bıçak gibi saplanan yapıları ortadan kaldırırken diğer yandan yeni yeşil alanlar parklar kazandırıyoruz. Zor denilen işler için kollarımızı sıvayarak çözüyor ve sonuca ulaştırıyoruz. Kızılay Meydanı da geçmişten çay bahçesiydi. Biz Kızılay’ı eski haline çevirerek bir nevi fabrika ayarlarına geri döndürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu güne kadar başaramaz denilen tüm işleri başardıklarını da sözlerine ekleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Açıksu, Kale Arkası, Kültür ve Turizm Yolu, Asya ve Osmanlı Mahalleleri, Oto alım satım sitesi gibi alanlarda da kamulaştırmalar yaptık ve yıkımların ardından bu bölgeleri de rahatlattık. Bu kadar kamulaştırma yaparken bize hazine mi buldun diye soranlar da oluyor elbette ben şöyle diyorum evet hazine buldum. Nedir benim hazinem kadınların, çocukların, yaşlıların duasıdır. Onların duasıyla biz yolumuza devam ediyoruz. Bizim Gemimizin dümeni vatandaşımızın duasıdır. Allah’ın izniyle milletimizin duasını alıp gönüllere girmeye devam edeceğiz. Bizim işimiz laf üretmek değil, bizim işimiz hizmet üretmektir. Mazeret üretmek değil eser üretmektir. Biz yürüyeceğiz Şanlıurfa yürüyecek arkamızdan biz ayağa kalktıkça Şanlıurfa şahlanacak” diye konuştu.

 

BAŞKAN BEYAZGÜL,“KIZILAY MEYDANI İLE KENT MERKEZİ NEFES ALACAK”

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül müjdeyi verdi. Kızılay Meydanında 2.etap kapsamında 50 yapının daha kamulaştırıldığı mesajını paylaşan Başkan Beyazgül Amacımız; şehre nefes aldıracak mekânlarda ailelerimizin, çocuklarımızın ve gençlerimizin güzel zaman geçirmesini sağlamak” ifadelerine yer verdi.

Şanlıurfa’yı masal şehri yapmak, kentin tarihi dokusunu gün yüzüne çıkarmak için girişimlerini sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Kızılay Meydanı (Sarayönü Meydanı) için2. Etap çalışmaları kapsamında 50 adet bağımsız yapıyı daha kamulaştırdı.

Şanlıurfa’ya yeni meydanlar, yeni yeşil alanlar kazandırmak için şehrin farklı bölgelerinde kamulaştırmalar ve yıkımlar gerçekleştirerek yerine vatandaşların rahat nefes alabilecekleri meydanlar kazandıran Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Kızılay Meydan projesinin 2. Etabı için müjdeyi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Kale eteği, ŞUTSO binası, Belediye Eski Hizmet Binası, Kızılay Binası, Kültür ve Turizm Yolu, Asya ve Osmanlı Mahallesi, KızılkoyunNekropol alanında yaptığı çalışmalarla yapılamaz denilenleri bir bir yapan Başkan Beyazgül Şanlıurfa’yı daha ileriye taşıyacak şehre nefes aldıracak hizmetlerini sürdürüyor.

BAŞKAN BEYAZGÜL“BULUNTU HOCA BULVARININ İKİNCİ ŞERİDİNİ KISA SÜREDE AÇIYORUZ”

 

Şanlıurfa’da trafik akışını rahatlatmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından zemin sağlamlaştırma çalışmasının tamamlandığı Buluntu Hoca Bulvarında asfalt serimi başladı. Bulvarın tamamlanmasıyla birlikte Diyarbakır ve Mardin Karayolunu kullanan araçlar şehir merkezine gelmeden Buluntu Hoca Bulvarından transit geçiş yapacak. Şanlıurfa’nın gelişmesi için var güçleriyle çalıştıklarını kaydeden Başkan Beyazgül, “Kendi araç ve ekibimizle trafik yükünü azaltacak yeni yollar açıyoruz” dedi.

Şanlıurfa’da şehir merkezinde trafik yükünü rahatlatacak olan Diyarbakır-Mardin yollarını transit olarak birbirine bağlayan Buluntu Hoca Bulvarı'nda asfalt çalışması başladı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Meclis Başkanvekili Ahmet Kaytan ile birlikte Şanlıurfa trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak olan Buluntu Hoca Bulvarındaki çalışmaları inceledi.

Sıcak havaya rağmen özverili bir şekilde çalışan personellere teşekkür eden Başkan Beyazgül, teknik ekipten yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Başkan Beyazgül “Buluntu Hoca Bulvarı’nın ikinci şeridini de trafiğe açıyoruz. Burada kendi araçlarımız ve kendi ekiplerimizle canla başla çalışıyoruz. Sabahın erken saatlerinden itibaren çalışmalar başladı. Çok kısa bir süre sonra Buluntu Hoca Bulvarı’nın ikinci şeridi de asfaltlanarak trafiğe açılacak ve Diyarbakır yolundan kavşak verilerek Buluntu Hoca Bulvarına geçilmiş olacak. Bu yolun tamamlanmasıyla Diyarbakır Yolundan Viranşehir ve Mardin yoluna çıkış süresi daha da kısalacak. Şanlıurfa için hep birlikte çalışıyoruz.” Dedi.

BAŞKAN BEYAZGÜL’DEN YATIRIM VE İSTİHDAMA BÜYÜK DESTEK

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, istihdama ve üretime büyük katkı sağlayacak bir projeyi hayata geçirdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından, 32 bin metrekare alan üzerinde yaklaşık 30 Milyon TL'lik bir yatırımla 6 adet fabrika kuruldu.Fabrikalar sayesinde 3 vardiya halinde yaklaşık 4500 kişi istihdam edilebilecek.

Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip olan şehri Şanlıurfa’da, Büyükşehir Belediyesi, önemli bir projeyi hayata geçirdi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Valiliği, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Belediyesi’nin desteklediği proje ile Büyükşehir Belediyesi, ayakkabı sektöründe 6 adet fabrikayı tamamladı.

32 bin metrekare alan üzerinde yaklaşık 30 Milyon TL'lik bir yatırım ile kurulan fabrika ile hem üretime hem de istihdama destek sağlanmış olacak.Organize Sanayi Bölgesine kurulacak fabrikalar sayesinde 3 vardiya halinde maksimum 4500 kişi istihdam edilebilecek.

BAŞKAN BEYAZGÜL’ÜN GİRİŞİMLERİYLE ŞANLIURFA’YA MİLYONLARCA LİRA YATIRIM

 

“Gençliğe yatırım geleceğe yatırımdır.” Şiarıyla her zaman gençlerin yanında yer alan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün girişimleriyle Türkiye’nin en genç şehri Şanlıurfa’ya Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılacak milyonlarca liralık tesis yatırımları kazandırıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan merkezlerde farklı branşlarda eğitim verildiğinin altını çizen Başkan Beyazgül, “ hizmete sunduğumuz tesislerden yılda 500 bin gencimiz faydalanıyor. Büyükşehir Belediyesi Bünyesinde kurduğumuz Spor Kulübünde Toplam 21 Branşta (Futbol, Basketbol, Voleybol, Karate, Güreş, Judo, Taekwondo, Judo, Wushu, Kick Boks, Yüzme, Dart, Okçuluk, Bilek Güreşi, Masa Tenisi, Kort Tenisi, Satranç, Atletizm, Dalgıçlık, Su Sporları dallarında Gençlerimize hizmet veriyoruz. Gençlerimiz, bayrağımızı ulusal ve uluslararası müsabakalarda dalgalandırıyor, şehrimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ediyor. Yakın bir zamanda Tamamladığımız; İçerisinde; Atölyesi, Yatakhanesi, Konferans Salonu, E-spor Merkezi, Z-Stüdyosu, Toplantı Salonu, İdari Odaları, Mescit ve Misafirhanesi bulunan bölgenin en modern gençlik merkezini faaliyete koyduk.

Yeteneği keşfedilmemiş, elinden tutulmamış gencimiz kalmayacak diyen Başkan Beyazgül, “Büyükşehir Belediyesi olarak; Besyo, Pomem Kursları düzenledik. Gençlerimizi alanında uzman hocalarımızın eşliğinde hedeflerine tamamen ücretsiz hazırladık. Kurslarımıza toplam 620 Gencimiz katılım sağlayarak 450 gencimizi üniversite hayallerine, hedeflerine ulaştırdık.

Gençlerin her zaman yanında olduklarının altını çizen Başkan Beyazgül, “Basketbol, Bilek Güreşi, Halter, Yüzme, Masa Tenisi, Atletizm olmak üzere;  8 ayrı branşta verdiğimiz sportif kurslarımızdan 126 engelli vatandaşımız faydalanmaktadır. Halterde Türkiye 1.liği, Yüzmede Türkiye 2.liği, Bilek Güreşinde Türkiye 2.ligi başarıları elde edilmiştir. Gençlerimize inanıyoruz onlara güveniyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

BAŞKAN BEYAZGÜL’ÜN GİRİŞİMLERİ MEVYELERİNİ VERDİ

Şanlıurfa gençliği için her fırsatta Ankara’ya giderek temaslarda bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül bu ziyaretlerin meyvelerini şehrine milyon liralık yatırımlar kazandırarak aldı. Başkan Beyazgül’ün girişimleriyle Şanlıurfa, 6 adet antrenman spor salonu ve 1 adet çok amaçlı spor salonuna daha kavuşmuş olacak.

 

BAŞKAN BEYAZGÜL,“HOBİ BAHÇEMİZİ TAMAMLADIK HAYIRLI OLSUN”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 20 bin metrekare alan üzerine kurulu olan Hobi Bahçesinin kiralama müracaatları başladı. Başkan Beyazgül, “Peyzajı ve dalından toplayacağınız sebzelerin fidelerini kendi ellerimizle düzenlediğimiz Hobi Bahçesi projemiz tamamlandı. Kura çekimi ile hak sahiplerine teslimini gerçekleştireceğiz.

Şanlıurfa'nın nefes alacağı yeni bir alanı daha şehrimize kazandırıyoruz” dedi.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatlarıyla yaşlı çınarların daha güzel vakit geçirebilmeleri amacıyla 20 bin metrekare alan içerisinde yapılan Hobi Bahçesi tamamlandı.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 65 yaş üstü vatandaşlar için yapımına başlanılan 20 bin metrekarelik’ Hobi Bahçesi ile 55 bin metrekarelik piknik alanı çalışması tamamlanarak kiralamak isteyenler için başvurular alınmaya başlandı.

 

65 Yaş üstü vatandaşların kullanımına sunulacak olan Hobi bahçelerinde sebze ve meyve yetiştiriciliği yaygınlaştırılacak. Vatandaşlar bir yandan kendi meyve ve sebzelerini üretirken bir yandan da spor ve yürüyüş yapma fırsatı bulacak. İçerisinde piknik alanı, bisiklet ve koşu yolları, mescit, fitness alanı, çocuk oyun grubu ve dinlenme alanları yer alıyor.Hobi Bahçesi içerisinde yer alan sokaklara Şanlıurfa’da bulunan tarihi alanların isimleri verildi. Göbeklitepe, Karahantepe, Balıklıgöl, Kızılkoyun gibi isimlerin verildiği alanlarda bisiklet yolları da yapılarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

GAZETE İPEKYOL

 

- Gazete İpekyol, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/11186178/baskan-beyazgulun-calismalariyla-sanliurfa-sahlaniyor