Beyazgül: Bilimin güneşi Şanlıurfa’da doğacak

ŞANLIURFA- Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül “Teknolojiyi Üreten Gençlik” vizyonuyla kurulan Mezopotamya Living Lab Merkezine ziyarette bulunarak, yazılım, robotik, kodlama, tasarım, elektronik ve e-spor alanlarında yapılan çalışmaları ve projeleri yerinde inceledi.

Teknolojiye meraklı olan gençler için Başkan Beyazgül tarafından hayata geçirilen MezopotomyaLıvıng Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi geleceğin mucitlerini yetiştiriyor.

“Teknoloji ve inovasyon merkezinde gençlerle bir araya gelerek gençlerin teknolojiye olan meraklarını şehrimiz ve ülkemizin menfaatlerine kullanmaları için onları teşvik ediyor, destekliyoruz” diyenBaşkan Beyazgül, “Hayata geçirdiğimiz bu merkezde inanıyorum ki çok başarılı gençlerimiz çıkacak” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip şehri olarak gençlere ve teknolojik yeniliklere her zaman destek olacaklarını ifade eden Başkan Beyazgül yapımı devam eden Bilim Merkezi’nin de tamamlanmasıyla birlikte “Bilimin Güneşi Şanlıurfa’da doğacak” sözlerine yer verdi.

BİHA


- Gazete İpekyol, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/11193575/beyazgul-bilimin-gunesi-sanliurfada-dogacak