İsmail Yavuz:  Birlik, kardeşlik ve huzurumuzun ilelebet devamını niyaz ediyorum

Yeniden Refah Partisi Genel Merkez MKYK Üyesi Şanlıurfa İl Başkanı İsmail Yavuz Kurban Bayramı mesajı yayımladı.

Yavuz mesajında, “Ne mutlu ki, İslam alemi olarak mübarek bir Kurban Bayramı’nı daha idrak etmekteyiz. Öncelikle, bu önemli ve anlamlı günlerin Şanlıurfa’mız, ülkemiz, bütün İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor; daha nice güzel bayramlara sağlık, afiyet ve huzur içinde ulaşmayı Yüce Yaratıcı’dan temenni ediyorum.

Bilindiği gibi, insanı insan yapan değerlerin ve erdemlerin yoğun olarak yaşandığı günler olan bayramlar, toplumsal hayatımız açısından çok büyük bir öneme ve değere sahiptir. Bu güzel günleri, kırgınlıkların, dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, hoşgörünün hâkim olduğu bir mana iklimini yaşamak ve kalıcı kılmak için bir vesile olarak görmek gerekir. Bayramlar, insanlarımız arasındaki tüm tahrip edilmiş, dondurulmuş, kesintiye uğratılmış iletişim kanallarını iyi niyet, selamet ve esenlik temennileriyle yeniden açar.

Güzel Şanlıurfa’mızda, çok şükür ki günümüze kadar içerdiği anlam ve ehemmiyetle bağdaşan bayramlar yaşanmış insanlarımız birbiriyle kaynaşmış, dostluk, akrabalık ve komşuluk ilişkilerini pekiştirmiştir. Bayramlarımızın önümüzdeki yıllarda da Şanlıurfa’mız da toplumsal barış ve muhabbetin medarı olacağına inancım sonsuzdur. Ne var ki bilhassa son günlerde ülkemizin art arda uğradığı doğal ve beşerî felaketler ister istemez huzur ve esenliğimizi incitmiştir.

Vatanımız tek vücuttur; ortak bir medeniyetin yoğurduğu bir arada var olma kültürünü, asırlardır kökleşen müşterek hisleri, duyguları, dilek ve hedefleri hiçbir çirkin eylem yok edemeyecektir. Geçmişleri kardeşlik, inançları birlik, beklentileri dirlikle payidar ülkemizin geleceği de aydınlıktır.

Diğer taraftan Van’da meydana gelen deprem felaketi, bir deprem ülkesi olduğumuz gerçeğini ne yazık ki yine acı bir tabloyla ortaya koymuştur. Ülke genelinden bölgeye yağan yardımların niceliği, toplum vicdanımızın niteliğini gösterir mahiyettedir. Bu bütünleşmiş, tek vücut olmuş görüntü, mağdur vatandaşlarımızın bir parça da olsa deprem yaralarını sarmasında, onlara manevi bir direnç ve hayat sevinci aşılamasında etkili olmuştur.

Onlarla kurbanlarımız vesilesiyle yakınlaşma, yakınlık kurma yoluna gitmeliyiz. Allah yolunda kesilen kurbanlarımızın yine onun makamında kabulü için, ikramlarımızı artırmalıyız. Son olarak, bu kutlu günlerin şerefine Cenabı Hakk’tan daha büyük tabiî ve beşerî felaketlerden, doğal facialardan ve toplumsal barışımıza kastedenlerin menfur eylemlerinden bizleri her daim korumasını; birlik, kardeşlik ve huzurumuzun ilelebet devamını niyaz ediyorum.

Daha müreffeh, daha güzel yarınlarda buluşabilmek ve bayramlaşabilmek umuduyla, tüm Şanlıurfalı hemşehrilerimi yeniden kutluyor muhabbetle kucaklıyorum.”

BİHA


- Gazete İpekyol, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/11336681/ismail-yavuz-birlik-kardeslik-ve-huzurumuzun-ilelebet-devamini-niyaz-ediyorum