İl Göç İdaresi’nin hasta personelleri sel bölgesine gönderdiği iddiası

Şanlıurfa İl Göç İdaresi Müdürlüğü bünyesinde bulunan 260 görevliyi sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’ya gönderdi. Sel felaketinin yaşandığı bölgede çeşitli işlerde çalıştırılmak üzere gönderilen personellerin arasında kronik hastalığı olan çalışanlarında olduğu iddia edildi. Kastamonu’ya gönderilen bazı çalışanların hastalığından dolayı sel bölgesinde çalışmakta zorlandığı ileri sürülürken hastalığı olan çalışanların Şanlıurfa’ya geri dönmek istediği belirtildi.

“KİMSEYİ KAYIRMADAN GÖREVLENDİRME YAPTIK”

İddialarla ilgili telefonla ulaştığımız Şanlıurfa İl Göç İdaresi Müdürü Fatih Işık, sadece Urfa’dan personel gönderilmediğini çevre illerden de personel gönderildiğini belirterek, “İçişleri Bakanlığı’nın talebi üzerine bu görevlendirmeyi yaptık. Çalışanlarımızın tamamını göndermedik. 360 personelimizden 260’ını gönderdik. Göndermeden önce kronik hastalığı olan çalışanlarımızı ayırdık. Onlardan hastalıklarını belgeleyen raporlar talep ettik. Zaten 10 günlük bir görevlendirmedir. Hastalığı olan personelleri göndermedik. Kimseyi ayırıp kayırmadan görevlendirme yaptık” şeklinde konuştu.

Bölgeye gönderilen çalışanların sağlıksız koşullarda konaklamak zorunda bırakıldığı aktarılırken bir çadırda 4 işçinin kaldığı paylaşıldı.

BİHA

- Gazete İpekyol, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/9268050/il-goc-idaresinin-hasta-personelleri-sel-bolgesine-gonderdigi-iddiasi