Ralliciler, bu kez teniste kapıştı!

2019 Göbeklitepe Yılını iyi değerlendirmek isteyen Şanlıurfa, 80 ülkeden 160 sporcunun katıldığı, Europa-Orient / Doğu-Batı Dostluk Rallisi’ne ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Avrupa’dan Kafkaslara kadar uzanan büyük bir coğrafyayı “Göbeklitepe” temasıyla aşan ralliciler, üç gün süren Şanlıurfa etkinlikleri kapsamında Şanlıurfalı tenis sporcularıyla dostluk müsabakası yaparak renkli görüntülere sahne oldular.

TENİS DÜNYASINDA DOSTLUK MAÇLARI YAPTILAR

Almanya’nın Heilbron şehrinden start alan ve Avrupa, Balkanlar, Türkiye, Gürcistan, tekrar Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti güzergahı sonunda noktalanacak olan Europa-Orient/Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi kapsamında Şanlıurfa’ya gelen ve üç gün boyunca çeşitli etkinliklere katılarak şehrin tarihi ve turistik yerlerini ziyaret eden sporcular, önceki gün ünlü futbolcuların katılımıyla gerçekleşen dostluk maçının ardından dün de Şanlıurfa Tenis Dünyası’nda Şanlıurfalı lisanslı tenis sporcularıyla bir dostluk maçı yaptı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tenis Dünyası Spor Kompleksinde gerçekleşen karşılaşmaya, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ali Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Yıldız ve protokol üyeleri katıldı. Müsabakalar öncesinde dostluk maçı yaparak olan ralliciler, Vali Yardımcısı Ali Yılmaz ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Yıldız’a gecenin anısına raket takdim ettiler.

Böylesi organizasyonların ilimizde gerçekleştirilmesinin kentin tanıtımı anlamında büyük önem arz ettiğini ifade eden Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ali Yılmaz, “Bilindiği gibi 2019 yılı Şanlıurfa Göbeklitepe yılı olarak ilan edilmişti. 80 ülkeden 160 sporcunun katıldığı, Europa-Orient / Doğu-Batı Dostluk Rallisi’ne ev sahipliği yapmak bu anlamda oldukça önemli. Şanlıurfa Tenis Dünyasında rallici musafir sporcularımız ile ilimizdeki sporcuları buluşturduk. Bu organizasyonda emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

RALLİCİLER URFALILARIN İLGİSİNE HAYRAN KALDI

Europa- Orient Doğu Batı Dostluk Rallisi kapsamında Şanlıurfa’ya gelen ralliciler Urfa’da güzel dostluklar kurduklarını belirterek, Urfa halkının samimiyetine dikkat çektiler. Balıklıgöl başta olmak üzere diğer tarihi turistik mekanları gezerek güzel vakit geçirdiklerini ifade eden ralliciler Şanlıurfa’ya hayran kaldıklarını kaydetti.

EUROPA- ORİENT DOĞU BATI DOSTLUK RALLİSİ

Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Doğu-Batı Batı Dostluk ve Barış Rallisi Derneği arasında imzalanan protokol ile başlatılan işbirliği; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dış İşleri Bakanlığı ve Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş. tarafından destekleniyor.

Ralli güzergahı, Almanya, Avusturya, İtalya, Slovenya, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Kosova, Karadag, Arnavutluk, Makedonya, Sırbistan, Yunanistan, Bulgaristan, Türkiye, Gürcistan, Türkiye ve KKTC olarak belirlenmişti.

Europa- Orient Doğu Batı Dostluk Rallisi, birbirine komşu iki büyük medeniyetin yerleştiği coğrafyada, dostlukları çoğaltmak, insanların birbirlerine dokunmasını ve en önemlisi birbirlerini anlamalarını sağlamak için planlanıyor.

İPEKYOL

- Gazete İpekyol, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/9268092/ralliciler-bu-kez-teniste-kapisti