Baydilli genç sporcuları desteklemeye devam ediyor

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Mehmet Güneş Sosyal Bilimler Lisesi'nde voleybol takımındaki gençlere eşofman takımı hediye ederken, genç sporculara her zaman destek vermeye hazır olduklarını söyledi

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, spora ve sporculara destek vermeye devam ediyor. Her fırsatta gençlerin spora yönelmeleri için destekte bulunan Başkan Baydilli, ilçedeki Mehmet Güneş Sosyal Bilimler Lisesi'nde okulun voleybol takımında bulunan gençlere eşofman takımı hediye etti.

Gençlerin spor yapmalarına Karaköprü Belediyesi olarak katkı sağlamak amacıyla okulun kız ve erkek voleybol takımlarına destek verdiklerini ifade eden Başkan Baydilli, gerçekten sporun içinde olmak isteyen tüm gençlerin yanında yer alacaklarını, destekleyeceklerini kaydetti.

Okul takımındaki öğrencilerle bir süre sohbet eden Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, sporun yanı sıra öğrencilerin eğitimlerine de önem vermeleri gerektiğine dikkat çekti. Başkan Baydilli, öğrencilere şu tavsiyelerde bulundu: "Bizim sizden isteğimiz eğitim öğretiminize önem vererek vatana, millete hayırlı birer birey olmanızdır. Yeni neslin en büyük tutkusu görsel medya, sosyal medya olmuş, bu da insanları bireyselleştiriyor. Bu konuda hassas olmamız gerekiyor ve sizin yaptığınız spor aktiviteleri toplumsallaşma açısından çok önem arz ediyor. Spor karşılıklı diyalogu da güçlendirdiği için spor yapan gençler arasında etkileşim de olur. Size en önemli tavsiyem bol bol okumanız, her gün yeni bir şey öğrenmenizdir. Siz öğrenerek, iyi bir eğitim alarak iyi yerlere gelecek ve geleceğin yöneticileri olacaksınız, ülkeyi şekillendireceksiniz."

Başkan Baydilli eşofman dağıtımının ardından okul takımındaki gençlerle voleybol oynarken, daha sonra gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

HABER MERKEZİ

- Gazete İpekyol, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/9268526/baydilli-genc-sporculari-desteklemeye-devam-ediyor