Metin Baydilli'ye kütüphane sürprizi

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, ilçe sınırları içerisinde bulunan Başarı Etüt Eğitim merkezinin açılışını yaptı. Merkezde bulunan kütüphaneye Başkan Metin Baydilli’nin isminin verilmesi Başkan Baydilli’yi duygulandırdı.

Şanlıurfa’nın Merkez Karaköprü ilçesinde, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Başarı Etüt Eğitim merkezi törenle açıldı.

Etüt Merkezinin açılışına, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninde konuşan Başkan Baydilli, “Karaköprü’müz çok hızlı bir şekilde büyüyen bir ilçe… Diğer ilçelerimiz yıllık yüzde 0.5-1 büyürken Karaköprü’müz yıllık yüzde 15 ile büyüyor. Şanlıurfa’mız Türkiye’nin en genç nüfusu olan ili, bizim gençlerimize çok fazla önem vermemiz gerekiyor. Genç nüfus potansiyelini iyi yönlendirme adına hocalarımıza çok iş düşüyor. Bu güzel Etüt merkezinin Karaköprü’müze kazandıran hocalarımıza teşekkür ediyorum. Biz her zaman yatırım diyoruz. Şunu unutmayalım ki en önemli yatırım insana yapılan yatırımdır. Bu güzel etüt merkezimiz de insanlarımıza gençlerimize hizmet edecektir. Allah hayırlı uğurlu etsin” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Baydilli ve davetliler, Etüt merkezini gezdi.

Eğitim ve öğretime her zaman destek veren Başkan Metin Baydilli’nin isminin Etüt merkezin de bulunan Kütüphane’ye verilmesi Başkan Baydilli’yi duygulandırdı.

HABER MERKEZİ

- Gazete İpekyol, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/9269539/metin-baydilliye-kutuphane-surprizi