KOSGEB düğmeye bastı! Girişimcilere...

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), girişimcilere desteğini tam gaz sürdürüyor.

1 Ocak itibariyle girişimcilik programını yenileyen KOSGEB, devreye aldığı Girişimciliği Geliştirme Destek Programı kapsamında geleneksel alanlarda faaliyet gösterecek girişimcilere 60 bin, imalatçı ve yenilikçi iş yapacak girişimcilere 370 bin liraya varan destek sağlıyor. KOSGEB, girişimci eğitim programında da önemli bir kolaylığa imza atmaya hazırlanıyor.

KOSGEB Başkanı Cevahir Uzkurt, uzaktan girişimcilik eğitimi müjdesi verdi. Girişimcilik eğitiminin bugüne kadar sınıf ortamında verilen bir eğitim olduğunu ancak halen çalışan ama iş kurmak isteyen girişimcilerden uzaktan eğitim talepleri geldiğini belirten Uzkurt, şöyle konuştu:

"Bu konuda ciddi talep geldi. Müjdesini verelim, sınıf ortamındaki eğitimle birlikte uzaktan eğitime de geçmiş olacağız. Burada online ders anlatımları, etkileşimli ders içerikleri, örnek olaylar olacak ve bu eğitimi online alan paydaşımız da istediği zaman, istediği kadar bu dersleri dinleme şansına sahip olacak. Yine eğitimin sonunda girişimcilik sertifikasını alacak."

(Takvim)

- Gazete İpekyol, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/9275439/kosgeb-dugmeye-basti-girisimcilere