Milletvekili Açanal, aşı çağrısında bulundu

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz’ın da katılımıyla Eyyübiye’de düzenlenen doğalgaz açılış töreninde yaptığı konuşmada, vatandaşlardan koronavirüse karşı dikkatli olmalarını istedi.

Açanal, Şanlıurfa’nın vaka sayısında her zaman en az ilk 5 il arasında olduğunu ancak gerekli tedbir ve önlemlerin alınmamasından dolayı vaka sayısı oranlarının yüksek olduğunu belirtti. Ayrıca aşılanma sayısının düşük olduğunu da belirten Milletvekili Açanal, “Vaka sayısı her zaman en az olan ilk 5 il de olduk. Aşılamada ne yazık ki bu duyarlılığı gösteremiyoruz. Ne kadar temizlik, sosyal mesafe ve maske önemli olsa da en büyük silahımız aşılamadır. Aşılama olmadan hiçbir yere varamayız” dedi.

AÇANAL: “AŞILAMA, YÜZDE 70 OLMADIĞI SÜRECE RAHAT EDEMEYECEĞİZ”

Koronavirüs vaka sayısında önceleri en düşük 5 il arasında olduğumuzu ancak bu rakama oranla aşılanma sayısında istenilen hedefe ulaşılamadığını ifade eden Milletvekili Açanal, “Edinilen bilgiye göre Urfa’da 740 bin kişi ilk ve 2’nci doz aşısını olmuş bulunmakta. Bu nüfusumuza yansıyınca yüzde 36 oluyor. Aşılama yüzde 70 olmadığı sürece rahat edemeyeceğiz. Çocuklarımızın okullarına rahat gidebilmeleri için, Urfa’nın turizmden beklentilerini karşılayabilmesi için, bayramlarda büyüklerimizin ellerini küçüklerimizin gözlerini öpebilmek için, düğünlerimizi taziyelerimizi hakkıyla yapabilmemiz için lütfen aşı olalım ve aşılamayı teşvik edelim” şeklinde konuştu.

BİHA

- Gazete İpekyol, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/9276930/milletvekili-acanal-asi-cagrisinda-bulundu