Viranşehir Millet Bahçesi'nin yapımına başlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Curcup Deresi’nde yapılacak millet bahçesine ilk kazma vuruldu. İlk kazı çalışmalarının başladığı alanda belediye meclis üyeleri ile birlikte incelemelerde bulunan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, çalışmalarla ilgili yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Ekinci, ilçeye devasa bir yeşil alan kazandıracak olmanın sevinç ve mutluluğu içerisinde olduğunu söyledi.

VİRANŞEHİR’E NEFES ALDIRACAK

Millet Bahçesinin tamamlandığında Viranşehir’e nefes aldıracağını ifade eden Başkan Ekinci, “Burası çok güzel bir yaşam olanı olacak. Viranşehir içinde tam bir dinlenme alanı olacak. Özellikle pandemiden sonra bu alanın hizmete girmesi bizlere ayrı bir önem ve heyecan veriyor. Çünkü herkesin yeşile, toprağa hasret kaldığı bir dönemde 140 dönümlük bir Millet Bahçesi, Viranşehir’e nefeste aldıracaktır. Hayırlısıyla çalışmalara başlandı. İlçenin değişimine yakışır projede büyük emekleri olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Curcup deresinde 140 Bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek Millet Bahçesinde, mesire alanı, çocuk oyun alanları, bisiklet parkuru, koşu ve yürüyüş parkuru ile dinlenme alanları olacak.

BİHA

- Gazete İpekyol, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/9278290/viransehir-millet-bahcesinin-yapimina-baslandi