Vekil Özcan, hemşehrilerine teşekkür etti

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, TBMM Genel Kurulunda söz alarak Şanlıurfa'da düzenlenen ‘Teröre Lanet, Kardeşliğe Davet’ yürüyüşüne katılan tüm Şanlıurfalılara teşekkür etti.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan 2017 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı TBMM Genel Kurul görüşmelerinde konuştu. İstanbul’da Güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza karşı yapılan terör saldırılarını şiddetle kınayarak sözlerine başlayan AK Parti Şanlıurfa milletvekili, Halep'te yaşananlara da dikkat çekti. Dünyanın Halep'te yaşanlara sessiz kalmasını eleştiren vekil Özcan, " İslam Coğrafyasında, özellikle Halep’te can çekişen ve yerle bir edilen İslam Medeniyetinde, kız kardeşlerimiz ve Müslüman kardeşlerimiz hunharca katledilmektedir. DEAŞ’ın Kobani’ye saldırması sonucu ayağa kalkan ABD ve tüm Avrupa ülkeleri, Dünyanın en köklü ve kadim şehri olan Halebin, katil Beşar Esed ve destekçileri tarafından yok edilmesi karşısında sessiz kalmaktadır" dedi.

Vekil Özcan savaş mağdurlarına Türkiye ve Suriye içerisinde oluşturulacak kamplarda her türlü desteği sunmaya hazır olduklarını belirtti. Türkiye içerisinde de terörle mücadelenin devam ettiğini belirten vekil Özcan Türkiye genelinde olduğu gibi Şanlıurfa'da binlerce kişinin katıldığı ‘Teröre Lanet, Kardeşliğe Davet’ yürüyüşüne değindi.

Vekil Özcan yürüyüşe katılan Şanlıurfalılara teşekkür ederek, " Şanlıurfa'mızda da, Teşkilatlarımız ve Sivil Toplum Kuruluşlarımız tarafından düzenlenen ‘Teröre Lanet, Kardeşliğe Davet’ yürüyüşüne katılan tüm değerli hemşehrilerime Gazi Meclisimizden selam ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

(HABER MERKEZİ)

- Gazete İpekyol, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/9280620/vekil-ozcan-hemsehrilerine-tesekkur-etti