Şanlıurfa'nın aşılanma sayısı 1 milyonu aştı

Ülke genelinde yasakların kalkması ve vatandaşların rehavete kapılması ile birlikte koronavirüs vaka sayılarında gözle görülür bir artış yaşandı. Vakalar arttı ancak aşılama oranlarında da artışlar yaşanıyor her geçen gün uygulanan aşı oranlarına göre kentler tek tek maviye yani normale dönüyor. Ancak Doğu illerinde ne yazık ki aşılama oranı düşük. Özellikle Şanlıurfa’da aşılama oranının düşük olması nedeniyle son 1 ayda haftalık vaka sayıları bile 1000 üzerinde seyretmeye başladı.

FAHRETTİN KOCA: “ŞANLIURFA, İLK DOZ AŞI ORANIYLA O DA HEPİMİZİ SEVİNDİRECEK!”

Şanlıurfa’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamış olduğu haftalık vaka sayılarında 100 bin nüfusa karşılık haftalık vaka sayısı 1000’in üzerinde seyrettiği görüldü. Vaka sayılarının artışa geçtiği kentte vatandaşlar, tedirgin. Vaka sayılarının artışa geçmesiyle birlikte aşıya ilgide arttı. Fahrettin Koca, 4 İYİ HABER! diyerek yaptığı paylaşımda Şanlıurfa’nın aşı oranının iyi seviyelerde olduğunu belirterek, “4 İYİ HABER! Bursa ve Trabzon’dan söz ettik. Diğer 2 haberimiz de önemli: Mardin çok yüksek risk seviyesini yüksek risk seviyesine, Adıyaman yüksek risk seviyesini orta risk seviyesine indirdi. Kırmızı tek ilimiz var, Şanlıurfa. İlk doz aşı oranıyla o da hepimizi sevindirecek!” şeklinde ifade etti.

İşte Şanlıurfa’nın aşılanma oranı; 1’inci doz 639 bin 430, 2’nci dozda 340 bin 476 toplam doz aşı ise 1 milyon 018 bin 383 olarak kayıtlara geçti.

BİHA

- Gazete İpekyol, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/9281036/sanliurfanin-asilanma-sayisi-1-milyonu-asti