Urfalı sporcular Samsun’da yürüdü!

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Dağcılık İl Temsilciliği organizesinde Samsun'a hareket eden Şanlıurfa Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü (Urfadosk) sporcuları 23-25 Mayıs 2019 tarihleri arasında Samsun ili ve Kavak- Havza ilçeleri arasında gerçekleştirilen ‘Ulusal Kurtuluş Mücadelesi 11. Anma Yürüyüşü’ne katıldı.

Bu yıl Samsun Valiliği, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Canik Belediyesi, Havza Belediyesi katkıları ve Ondokuzmayıs Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü – Omdak koordinasyonunda gerçekleştirilen yürüyüşe 10 farklı ilden 136 kişi katıldı.

23-25 Mayıs 2019 tarihleri arasında Samsun, Kavak ve Havza arasında gerçekleştirilen anma yürüyüşüne Şanlıurfa ilini temsilen Urfadosk Spor kulübünden iki sporcu katıldı. Sporcular, Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşlarıyla 19 Mayıs 1919’da Samsun’a gelerek başlattığı Milli Mücadelenin ilk adımının atıldığı Samsun-Havza güzergahını diğer illerden gelen dağcı ve doğaseverlerle yürüdü.

Etkinliği düzenleyen Ondokuzmayıs Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü – Omdak Başkanı Tülay Yalçıntaş Özen, “Her yıl milli mücadelenin başlangıç ruhunu yerinde göstermek ve o zamanki şartlara göre yaşananları hissettirmek için 23-25 Mayıs tarihlerinde yapılan Ulusal Kurtuluş Mücadelesini Anma Yürüyüşüne bütün illerdeki gençleri ve dağcıları bekliyoruz. Bu yıl 19 Mayıs'ın 100. yılı olması nedeniyle yürüyüş etkinliğimize ilgi göstererek katılan öğrencilerimize, spor kulüplerimize, misafirlerimize ve katkılarından dolayı kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz” dedi.

İPEKYOL

- Gazete İpekyol, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/9290296/urfali-sporcular-samsunda-yurudu