Altun, sözde gazeteciyi mahkemeye verdi

Şanlıurfa’da bürokrat, siyasi, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve iş adamlarını karalayarak menfaat elde etmeyi amaçlayan Ömer Seyfettin Bacaksız’ın bu defaki hedefi Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun oldu. Hakaretler, iftira ve sahte belgelerle sosyal medyada paylaşımlar yaparak suç işleyen Bacaksız’ın, Altun hakkındaki hakaret ve iftiralarda bulunması yargıya taşındı.

ALTUN: OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM

Altun, Şanlıurfa’da bir süredir hakkında iftira ve hakaretlerde bulunan sözde gazeteci hakkında avukatı aracılığıyla suç duyurusunda bulunduğunu belirterek, “Adalete güvenim tamdır. Yargıda olayın takipçisi olacağım. Şahsıma yapmış olduğu iftiralar hakkında ceza alıncaya kadar olayın takipçisi olacağım. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

TAZMİNATA MAHKUM OLMUŞTU

Bu arada hakkında aynı suçtan birçok soruşturma olan Bacaksız, daha önce de İpekyol Medya Grubu İmtiyaz Sahibi Gazeteci Mustafa Arısüt hakkında yalan ifadeler ve hakaret dolu paylaşımlarda bulunmuştu. Gazeteci Arısüt, Bacaksız hakkında suç duyurusunda bulundu ve konu yargıya taşındı. Mahkeme Arısüt lehine karar verirken, Bacaksız’ı yaklaşık 10 bin TL tazminat ödemeye mahkum etmişti.

BİHA

- Gazete İpekyol, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/9295421/altun-sozde-gazeteciyi-mahkemeye-verdi