Tarihi binanın kaderi belli oldu

Şanlıurfa’da uzun yıllardır atıl durumda olan tarihi diş hastanesinin kaderi belli oldu. Mülkiyeti Sağlık Bakanlığı’nda olan binanın tekrardan hastane olarak hizmet vereceği tahmin edilirken Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, binanın müze olacağını müjdesini verdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından müzeye dönüştürülecek olan binanın önümüzdeki günlerde restorasyonuna başlanacak. 1962 yılında 3 katlı olarak inşa edilen bina Şanlıurfa’ya uzun yıllar Devlet Hastanesi, Diş Hastanesi ve Çocuk Hastanesi olarak hizmet vermişti.

“ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Ankara’da başlayan Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Başkan Beyazgül, müjdeyi sosyal medya hesabından paylaştı. Beyazgül, paylaşımında “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmemiz sonrası bir müjdeyi sizinle paylaşmak isterim; Tarihi Diş Hastanemizi şehrimize yakışır bir müzeye dönüştürüyoruz. Restorasyonuna kısa süre içinde Kültür Turizm Bakanlığımızca başlanacak. Şehrimize hayırlı olsun inşallah” ifadelerine yer verdi.

2017’de Adıyaman’ın Samsat İlçesi’nde meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremde hasar gören tarihi hastane hizmete kapatılmıştı.

BİHA

- Gazete İpekyol, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/9305648/tarihi-binanin-kaderi-belli-oldu