Gazete İpekyol okuyuculardan ilk kez uzak kaldı!

Yaklaşık 9 yıl önce, Şanlıurfa’da yayın hayatına başlayan ve yaptığı haberlerle gündem oluşturan Gazete İpekyol, Basın İlan Kurumu’nun (BİK) koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye geneli almış olduğu karar nedeniyle 4 günde bir yayınlanacak.

Şanlıurfa’daki basının yol gösterici rolünü çıktığı ilk günden üstlenen Gazete İpekyol, yaptığı haberlerle dikkatleri üstüne çekti. Cesur haberlerle ve kamu menfaatini düşünerek bir yayın politikası izleyen Gazete İpekyol her zaman mağdurun ve mazlumun sesi olmaya çalıştı. Herkesimin görüşüne yer vererek ilkeli ve tutarlı bir yol çizen Gazete İpekyol, çok kısa bir sürede okuyucularıyla büyük bir aile oldu. Şanlıurfa’da en fazla okuyucusu ve abonesi olan Gazete İpekyol, yayın tarihinde ilk kez okuyucularına ulaşamamanın hüznünü yaşıyor.

‘ANLAYIŞ VE HOŞGÖRÜ BEKLİYORUZ’

Kamunun haber alma hakkını her zaman korumaya çalıştıklarını belirten Gazete İpekyol Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Arısüt, bu zorlu süreçte gazeteye şu ana kadar destek veren fedakar okuyucu ve yazarlara bir kez daha teşekkür etti. Arısüt şunları ifade etti:

“Dünya hayatını adeta yaşanmaz hale getiren koronovirüs vakası nedeniyle birçok basın yayın kuruluşu etkilenirken Gazete İpekyol da bundan nasibini aldı. BİK, virüsün yayılmasını önleme amacıyla almış olduğu karar doğrultusunda yerel gazetelerin yayımlanma sürelerinde değişiklik yaptı. Bu nedenle 8 yerel gazetenin yer aldığı Şanlıurfa’da gazeteler bir günde 2 gazete yayınlanmak şartıyla ancak okuyucularıyla buluşabilecek. Ancak virüsün yayılmasını önleme amacıyla alınan tedbirler kapsamında gazetenin basımını ve dağıtımını yapan arkadaşlarımızın da zaman zaman zorluklar yaşadığı, bu nedenle gazetelerin okuyucularımıza ve abonelerimize ulaşamadığını biliyoruz. Bu zorlu süreçte bu aksaklıkları hoşgörüyle ve anlayışla karşılamanızı umut eder, bu sıkıntılı günlerin bitmesini temenni ederiz.

YAZARLARIMIZA TEŞEKKÜRLER

Okuyucularıyla, aboneleriyle, yazar ve çalışanlarıyla büyük bir aile olan Gazete İpekyol’un en büyük destekçilerinde biri de hiç şüphesiz ki, yazarlarıdır. Daha önceki süreçte olduğu gibi bu zorlu günlerde de Gazete İpekyol’u yalnız bırakmayan değerli yazarlarımıza büyük bir teşekkür borçluyuz. Dünyadaki ülkeler gibi ülkemiz de bu virüse karşı büyük bir mücadele veriyor. Bu nedenle devletin almış olduğu tedbirlere ve uyarılara vatandaşlarımızın harfiyen uyması bekliyoruz. Bu zorlu sürecin sonunda mutlu, huzurlu ve güzel günlerin gelmesini umut ediyoruz.”

HABER AKIŞI SÜRÜYOR

Gazete İpekyol 4 günde bir basılı olarak yayınlanırken, ancak gazetenin internet sitesi ve bünyesindeki Ajansurfa 7 gün 24 saat güncel haberleriyle okuyucuları haberdar etmeye devam ediyor. Esnek çalışma koşullarıyla ve home office sistemiyle çalışan her iki internet sitesinden de dünyaya, Türkiye’ye ve Şanlıurfa’ya dair her türlü haberlere ulaşabilirsiniz.

- Gazete İpekyol, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/9306501/gazete-ipekyol-okuyuculardan-ilk-kez-uzak-kaldi