Baydilli minik hafız adaylarına cüz dağıttı

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Esentepe Mahallesindeki Hz. Sümeyye 4-6 yaş Kur'an Okulu'nu ziyaret ederek minik hafız adaylarına cüz seti dağıttı. Baydilli, çocukların küçük yaşta dini eğitim görmelerinin önemli olduğunu söyledi.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli eğitim kurumlarını ziyaret etmeye ve desteklemeye devam ediyor. İlçedeki okulları ve diğer eğitim kurumlarını her fırsatta ziyaret eden Baydilli, Esentepe Mahallesinde bulunan Şanlıurfa Müftülüğü’ne bağlı Hz. Sümeyye 4-6 Yaş Kur'an Okulu'nu ziyaret ederek minik Kur'an okulu öğrencileri ile sohbet edip oyun oynadı. Minik hafız adayları ile birlikte dua okuyan Baydilli, miniklerin Kur'an eğitimlerine destek olmak amacıyla onlara cüz seti hediye etti. Eğitimin meyvesinin geç alındığını belirten Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, bunun için çocukların erken yaşta eğitime başlamasının önemli olduğunu kaydetti.

Baydilli şöyle devam etti: "Esnaf ziyaretimiz sırasında Hz. Sümeyye 4-6 yaş Kur'an Okulu’muzu da ziyaret ettik. Burada çocuklara gerek temel Kur'an eğitimi gerekse adab-ı muaşeret eğitiminin verilmesi bizi ziyadesiyle mutlu etti. Biz de bu güzel eğitim ortamını gördükten sonra katkı sunmak amacıyla Elif-Ba seti hediye ederek eğitimlerine katkıda bulunmak istedik. Eğitim meyvesi 15-20 yıl sonra alınan bir hizmet olduğu için çocuklarımızı küçük yaşlarda eğitmeye başlamamız gerekiyor. Böyle bir eğitim kurumunun oluşmasında buradaki hocalarımızın çok fazla emeği var, emeklerinden dolayı onlara teşekkür ediyorum. Bu öğrencilerin dinlerini öğrenmesiyle birlikte vatana, millete faydalı olacağı inancındayız."

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ziyaret sonrası minik hafız adaylarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

(HABER MERKEZİ)

- Gazete İpekyol, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/9308178/baydilli-minik-hafiz-adaylarina-cuz-dagitti