Kent Konseyi seçime gidiyor! Güncelleme duyurusu

Türkiye, 31 Martta yerel seçimler için sandık başına gitti. Türkiye’de ve Şanlıurfa’da seçimlerin neticelenmesinin ardından,Kent Konseyinden bir duyuru yapıldı.

Yapılan duyuruda konseyin seçime gideceği belirtilerek, “Kent Konseyi mahalli idareler genel seçim sonuçlarını izleyen üç ay içinde ‘Seçimli Genel Kurultoplantısını yapar” denildi.

Duyuruda üyelerin güncelleme yapması gerektiği de kaydedilerek şu ifadelere yer verildi:

“5393 sayılı Belediye Kanunun 76. Maddesi uyarınca hazırlanan 6 Haziran 2009 tarih ve 27250 sayılı Kent Konseyi Yönetmeliğinin 11/A maddesi 1. fıkrasında Kent konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulu Genel Kurul tarafından seçilir denilmektedir.

Yönetmeliğin 8/1 maddesi gereğince genel kurul üyesi olacak kamu kurum ve kuruluşları, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, üniversiteler, kamu kurumu niteliğindeki mesleki kuruluşlar, sendikalar, baro, dernekler ve vakıfları temsil edecek bir kişinin belirlenerek ad-soyadı-unvan-telefon-cep telefonu- e posta adresi ve adres bilgilerini en geç 15 Haziran 2019 Cumartesi günü saat 17.oo ye kadar Şanlıurfa Kent Konseyine “kayıt güncelleme” yapmaları gerekmektedir. ‘Seçimli Genel Kurul Toplantısı’ 30 Haziran 2019 Pazar günü yapılması planlanmaktadır.

İlgililere duyurulur.”

Başvuru dilekçesine ulaşmak için tıklayınız...

İPEKYOL

- Gazete İpekyol, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/9310806/kent-konseyi-secime-gidiyor-guncelleme-duyurusu