Nihat Çiftçi gençlerle buluştu

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Şanlıurfa İl Temsilciliği "Kabaltı" sohbetine katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, gençlerle hasbıhal etti.

Gençlerle sohbet eden Başkan Çiftçi, toplumun bazı kesimlerinden gençlere bakışın 15 Temmuz Darbe kalkışmasında değiştiğini belirterek: "Tankların karşısına dikilen gençler ülkenin geleceğine el koymak isteyenleri durdurdu. Sadece kendisini değil, memleketi düşünen, sosyal bir gençlik neleri değiştirebileceğini gösterdi" dedi.

Yılda 62 bin doğumla Türkiye'nin en genç şehri Şanlıurfa olduğunu belirten Başkan Çiftçi: "2016 yılında 62 bin doğum oldu. Hizmet etmemiz lazım. Biz bereket olarak görüyoruz. Gelişme olarak görüyoruz. Genç nüfusun olduğu yerde gelişmişlik göze çarpar. Yaşlı nüfusun olduğu yerde yılgınlık göze çarpar" diyerek gençlerin çok çalışıp üretmesini istedi.

Gençlerin donanımlı olmasını isteyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi: "Gençler donanımlı olacak, içi boş gençlikten ziyade maneviyatla dolu, işini iyi yapan bir gençlik başarılı olur ve huzurlu olur" dedi.

Şanlıurfa'nın "kabaltı" kavramı çerçevesinde sohbetin verimli geçtiğini belirten üniversiteli gençler, Başkan Nihat Çiftçi'ye ilgi ve alakasından dolayı "teşekkür beratı" verdiler.

HABER MERKEZİ

- Gazete İpekyol, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/9311422/nihat-ciftci-genclerle-bulustu