Ralliciler ve eski milli futbolcular Urfa'da kapıştı!

2019'un Göbeklitepe Yılı ilan edilmesinin ardından Şanlıurfa'ya olan ilgi artarken, farklı organizasyonlarla da Göbeklitepe'nin tanıtımına katkı sağlanıyor.

Bu yıl 14'üncüsü düzenlenen Europa-Orient/Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi, Göbeklitepe teması ile yapılırken, 11 ülkeden 150 sporcu kente geldi.

Yüzbinlerce dolar değerindeki araçlarıyla yaklaşık 10 bin kilometre yol kat eden ralliciler, Şanlıurfa'da çeşitli etkinliklere katılacak.

Finali 1 Haziran'da yapılacak olan ralli için yola devam edecek olan ralliciler, dün ilk olarak milli takımın eski futbolcularıyla dostluk maçı yaptı.

Ralliciler, eski milli futbolcular Tuncay Şanlı, Ahmet Dursun, Serdar Kulbilge, Semih Şenturk ve Mehmet Yozgatlı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki kız futbol takımı oyuncularından oluşan karma takım ile GAP Stadyumundaki gösteri maçında karşı karşıya geldi.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'in yanı sıra İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Jandarma Komutanı, Albay Eyüp Sabri Kirişçi, ve çok sayıda vatandaş da etkinliğe katıldı.

Burada konuşan Vali Erin, Göbeklitepe ile Şanlıurfa olarak sahip oldukları kültürel zenginliği sadece Türkiye'ye değil, tüm insanlığa tanıtmak ve ulaştırmak için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini ifade etti.

Erin, "Göbeklitepe'yi dünyaya tanıtmak tanıtmanın gayreti içindeyiz. Bugün de bir etkinlik düzenlendi. Europa-Orient/Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi olarak adlandırılan dünyanın değişik ülkelerinden gelen ralliciler ana teması Göbeklitepe olan faaliyetlerin ilkini bu akşam dostluk maçı ile taçlandırdık. Pazartesi gününe kadar burada çeşitli etkinliklere katılacaklar" diyerek sözlerine son verdi.

İPEKYOL

- Gazete İpekyol, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/9312936/ralliciler-ve-eski-milli-futbolcular-urfada-kapisti