Eyyübiye doğalgaza kavuştu

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesindeki 5 mahalle, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz’ın katılımıyla düzenlenen törenle doğalgaza kavuştu.

Geçen yıl doğalgaz projesi için ilk kazmanın vurulduğu Eyyübiye ilçesinde bugün çalışmaların tamamlanmasıyla doğalgaza kavuştu. Asya, Ruha, Süleymanşah, Eyyüpkent ve Hayati Harrani Mahalleleri doğalgaza kavuştu. AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz’ın katılımıyla düzenlenen törenle 5 mahalle doğalgaza kavuştu.

Törende konuşan AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, doğalgaza kavuşan Eyyübiye’deki vatandaşlara hayırlı olma temennisinde bulundu.

“DOĞALGAZI EVLERİMİZE BULUŞTURDUK”

Doğalgaz için geçen sene kazmayı vurdukların bugünde açılışını yaptıklarını dile getiren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, "Eyübiye'ye Allah'ın izniyle doğalgazı getirme sözünde bulunmuştuk. Allaha çok şükür Aksa Doğalgaz temsilcileriyle ilçemizin mağduriyetini anlattık. Doğalgazın kesin gelmesi gerektiğini kendilerine ifade etik sağ olsun Aksa Doğalgaz yetkilileri başta Muhammet Bey ve ekibi bu talebimizi kırmadılar geçen yıl itibarıyla ilk kazmayı vurmuştuk ve bugün inşallah biraz sonra hep birlikte doğalgazı evlerimize buluşturacağız, vanaları açacağız ve inşallah ilk sıcak çayımızı orda yudumlamış olacağız” ifadelerini kullandı.

Törene, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, Zemzem Gülendar Açanal, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Ak Parti MKYK Üyesi Vildan Polat ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BİHA

- Gazete İpekyol, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/9313040/eyyubiye-dogalgaza-kavustu