Ekinci'ye 'Yılın Yerel Yöneticisi' ödülü

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, 15. Türkiye Spor Ödülleri töreninde, ‘’Yılın Yerel Yöneticisi Özel Ödülü’’ne layık görüldü.

15. Türkiye Spor Ödülleri sahiplerini buldu. İstanbul Bomonti Hilton Conference Center’de ‘’Şehitlere Saygı Gecesi’’ olarak gerçekleşen ödül töreni, spor camiasının birçok önemli ismini buluşturdu. Ödül töreninde, Şanlıurfa’da spora ve sporcuya önem veren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ‘’Yılın Yerel Yöneticisi Özel Ödülü’’ne layık görüldü.

Ali Koç, Göksel Gümüşdağ, Fikret Orman, Muharrem Usta, Şenol Güneş, Cüneyt Çakır, Emre Belözoğlu gibi spor camiasının birçok önemli ismin ödüle layık görüldüğü törende, Başkan Ekinci ödülünü TFF eski Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ’dan aldı. Ekinci, ödül töreninde bir konuşma da yaptı. Ekinci konuşmasına ‘’12 bin yıllık tescilli tarihiyle, insanoğlunun ata yurdundan, üç semavi dinin atası Hz. İbrahim Peygamber’in memleketinden, Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinden sizlere selam getirdim’’ sözleriyle başladı.

‘BU GECENİN ADI ŞEHİTLERE SAYGI GECESİ OLMALI’

Ekinci konuşmasında, Türkiye’nin zor şartlardan geçtiğini, bu zor şartların da atlatılması için gençlere sahip çıkılması gerektiğinin altını çizdi. Sporun birleştirici unsurundan istifade ederek, Eyyübiye’de spora, sporcuya önem verdiklerini vurgulayan Ekinci ‘’İlçemizde tüm mahallelerde spor salonları açıyoruz. Buralarda milli ve manevi değerlere haiz gençlik yetişmesi konusunda deneyimli spor hocalarımızdan istifade ediyoruz. İnanıyoruz ki bu çalışmayla bizler bu sıkıntılı günleri en azından bölgemiz açısından iyi atlatırız. Bir diğer husus da bu gecenin şehitlere saygı gecesi olması. Böyle bir gecede bizim için ödül almak önemli. 1071’de Malazgirt zaferi ile Anadolu bizlere vatan olarak kılındı. İlelebet vatan olarak kalacak. Bu topraklar üzerinde şerefli olarak yaşadık, şerefli olarak yaşıyoruz ve şerefli olarak da öleceğiz. İster toprağın üstünde olsun ister altında olsun, bu topraklarda yaşamaya birlik ve kardeşlik içerisinde devam edeceğiz’’ dedi.

Tören, katılımcıların Türk bayraklarını ellerinde salladıkları ‘’Bir başkadır benim memleketim’’ şarkısı ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu. (HABER MERKEZİ)

- Gazete İpekyol, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/9317241/ekinciye-yilin-yerel-yoneticisi-odulu