Urfa’da işçiler kendi kaderini belirledi!

Göreve başladığından bugüne Şanlıurfa'da ulaşım sorunlarını ortadan kaldırmayı hedefleyen Zeynel Abidin Beyazgülbaşkanlığındaki Büyükşehir Belediyesi, 8,12 ve 18 metrelik 56 adet otobüs alımı için ihaleye çıkarken, mevcut kadrosunu daha da güçlendirmek için 25 şoför alımı gerçekleştirdi.

İŞKUR İl Müdürlüğü üzerinden başvuru yapan şoför adayları ilk olarak işin uzmanlarından oluşan komisyonda mülakatlara alındı. Başvuru yapan 227 aday mülakatların ardından direksiyonsınavına tabii tutularak, sınavda başarılı olanlar arasında kuraçekimi yapıldı ve işe girecek isimler belirlendi.

BEYAZGÜL: 'BENİM SAHİBİM YOK' DÜŞÜNCESİ ORTADAN KALKMIŞTIR

Şoför kura çekimine katılarak tüm adaylara hayatlarında başarılar dileyen Beyazgül, attıkları her adımda şeffaflığı ön planda tuttuklarını söyledi. 2 milyon Şanlıurfalıya hizmetin en iyisini sunmanın gayreti içerisinde olduklarını belirten Beyazgül, "Şehir içi toplu taşıma araçlarımızda şoför alımları için gelen tüm arkadaşlara hayatlarında başarılar diliyorum. Kura çekimi öncesi bir komisyon kurduk. Biz yola çıktığımızda '2 Milyon Şanlıurfalı hemşerimize en şeffaf ve en iyi hizmeti sunacağız' dedik. Kimse 'Benim sahibim yok', 'Benim kimsem yok' şeklinde bir düşünceye kapılmasın. Şoför alımları için toplam 227 arkadaşımız başvuru yaptı. Evrakları tam olan 186'sı mülakatlara geldi ve mülakatlarda başarılı olup, 65 arkadaşımız direksiyon sınavına katılmaya kazandı. Direksiyonda da başarılı kişi sayısı 42. Arkadaşlarımız kendi kuralarını çekecekler ve kuradan ismi çıkan 25 arkadaşımız göreve başlayacak" dedi.

KENDİLERİ ÇEKTİ

Beyazgül, konuşmasının ardından kura çekimini yine bizzatişçilerin talep ettikleri gibi yapmalarını istedi. Bunun üzerine işçiler, kendileri gelerek kura çekimlerini gerçekleştirdi. Büyükşehir belediyesi basın biriminin verdiği bilgiye göre; Beyazgül'e yaklaşımlarından dolayı teşekkür eden işçi adayları, "Kendi isimlerimizi kontrol ettik ve yine kurayı kendimiz çektik. Bu şeffaf ve hak edenin kazandığı işçi alımları için başta başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül'e ve tüm ekibine teşekkür ederiz" dedi.

KURADA İSMİ ÇIKAN İŞÇİLER

Tem tek şoför adayları kendi kuralarını çekerken, kuranın tamamlanmasının ardından isim listesi şu şekilde oluştu: Mustafa Hakan Kısmet, Devriş Kaya, Adem Tekol, Abdullah Melik, Hakkan Deniz, İbrahim Türkmen, İrfan Koyuncu, Abdullah Elçi, Muzaffer Tekkardeş, Kamil Özdemir, İsmail Yılan, Ahmet Taşkıran, Serkan Arslan, Ahmet Alışkan, Abdullah Altundağ, Mehmet Balyemez, Halil Yılmaztaş, Mustafa Kayan, Mehmet Polatkalası, Kerem Taşçı, Halil İbrahim Doğan, Ahmet Gündaş, Mahmut Etik, Gökhan Tokgöz, Hasan Kalparslan.

- Gazete İpekyol, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/9323007/urfada-isciler-kendi-kaderini-belirledi