Harran Üniversitesi öğrencilerinden Halep için anlamlı etkinlik

Harran Üniversitesi öğrencilerinden Halep için anlamlı etkinlik

Harran Üniversitesi öğrencileri kermes ve fotoğraf sergisi düzenledi. Kermesten elde edilen gelir Halepli savaş mağdurları yararına kullanılacak.

(Adil HİLAL/İPEKYOL)

Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencileri geliri iç savaşın sürdüğü Suriye'nin Halep kentindeki ihtiyaç sahiplerine gönderilmek üzere kermes düzenledi. Sarayönü'nde açılan kermeste öğrenciler tarafından hazırlanan yiyecek ve içecekler satışa sunuldu. Yoğun ilginin gösterildiği keres hakkında Ajans Urfa'ya açıklamalarda bulunan Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Tarih Bölümü Ortaçağ Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Abdullah Ekinci " Çocukların yapmış oldukları bu etkinlikten üniversite öğrencilerinin böyle bir dayanışma içerisinde olma isteklerinden etkilendiklerini hissettik ve gördük. Bu anlamda katkıları olan öğrencilerimize destek olan hocalarımıza bölümüm adına ve öğrencilerim adına şükran borçluyuz. Hemşerilerimiz de bizleri bu etkinlikte yalnız bırakmamış olmaları da sevindirici" dedi.

Prof. Dr. Ekinci, kermes ve sergiye Şanlıurfa da yaşayan Suriyelilerin de ilgi gösterdiğine dikkat çekti. Kermesin yanı sıra Halep'in de anlatıldığı fotoğraf sergisini ziyaretçilerin beğenisine sunan öğrenciler burada elde edilen gelir ile Halepli savaş mağdurlarına yardım ulaştırmayı amaçlıyor.

- Gazete İpekyol, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/9325012/harran-universitesi-ogrencilerinden-halep-icin-anlamli-etkinlik