Urfalı bakan hakkında "Konuşma yasağı" iddiası!

İstifa iddiaları ile gündeme gelen Şanlıurfalı Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'yle ilgili dikkat çeken bir iddia daha ortaya atıldı.

Açıklamaları ile gündemdeki yerini koruyan Bakan Nebati, son olarak da Fransa'da yatırımcılara yaptığı konuşmasında''Bir problem mi yaşadınız? Rahat olun. Bize hemen ulaşırsınız. Bürokrasiyi alaşağı ederiz, arkamızda Cumhurbaşkanımız var rahat olun. Mevzuatı da değiştiririz'' ifadeleriyle büyük tepki toplamıştı. Bakan Nebati'nin bu açıklamalarının ardından istifa edeceği iddiaları yerini konuşma yasağı iddiasına bıraktı. İddia iseZiraat Bankası ve Halk Bankası'nda bir dönem Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Şenol Babuşcu'dan geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Babuşcu ''Cumhurbaşkanının, son dönemde yaptığı skandal açıklamalarla eleştirilerin odağı haline gelen Bakan Nebati’ye ‘konuşma’ yasağı koyduğu ileri sürüldü" dedi.

Babuşcu mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

" Erdoğan’ın Nebati’yi sert bir şekilde uyardığı ve basına açıklama yapmamasını ve toplantılarda konuşmamasını istediği iddia edildi.''

BİHA


- Gazete İpekyol, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.gazeteipekyol.com/haber/9829006/urfali-bakan-hakkinda-konusma-yasagi-iddiasi