Nüfusu hızlı artan ve eğitim yönündende sorunları çok olan ama yılmayan bir ildir Urfa.

Yıllarca son sıralarda yer alanUrfa’nın eğitim kalitesi son birkaç yıldır sıçramalar yaşadı. Eğitime devametme, sosyoekonomik ve kültürel farklılıklar da dahil olmak üzere, nüfusununönemli bir oranın bu sıralamada dezavantajlı bir durum oluşturduğu, ciddi birnüfusunun mevsimlik işçi olduğu Urfa’nın, Türkiye sıralamasındaki buyükselişinin tesadüfi ve bir defaya mahsus olmadığı da son birkaç yılınrakamlara bakıldığına açıkça ortaya çıkmakta.

Elbette eğitimin okul, aile, öğretmengibi birçok ayağının olduğu bilinmektedir. Yine, bu başarı grafiğinde İl MilliEğitim Müdürlüğünün, tüm birimleriyle katkısı olduğu gerçeği dilegetirilmelidir.

Bu birimlerden birisi de ARGEbirimidir.

Şanlıurfa ARGE, son birkaç yıllıkgelişmelere çok yönlü olarak damgasını vurmuş ve önemli işler/başarılar ortayaçıkmasına büyük katkılar sunmuştur.

Gerçek nedeni bu olmamakla beraber;23 Ağustos 2017 günü: ”Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimindeçalışan Müdür Yardımcısı Mehmet Ercan’ın kurum içi görev değişikliğininardından bütün Ar-Ge Birimi istifa kararı aldı.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim MüdürlüğüAr-Ge Biriminde istifa yaşandı.” Şeklinde medyada haber olması dikkatçekiciydi.

“… Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi(EBAP), Mesleki Teknik Eğitim Fuarları (METEF) Science, Technology,Engineering, Mathematics (STEM) ve Bilim Merkezi gibi önemli görevlerin icraedildiği Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminde görev değişikliğinegidildi. Ar-Ge Biriminde uzun dönem görev alan Şanlıurfa İl Milli Eğitim MüdürYardımcısı Mehmet Ercan bu görevinden ayrıldı.

"İLİMİZE 2 MİLYON EUROKAZANDIRDIK"

Sosyal medya hesaplarından istifaettiklerini duyuran Ar-Ge birimi çalışmalarını şöyle sıraladı:

“İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 39projemizle ilimize 2 Milyon Euro kazandırdık.

Türkiye’nin en büyük STEM ve BilimMerkezi’ni kurduk. Amerika’da uluslararası bir yarışmada Türkiye’yi temsilettik. Ulusal basında büyük ses getiren robotik çalışmalar yaptık.

36 Hafta boyuncu kesintisiz olarakTEOG öğrencilerine yönelik olarak haftalık kazanım testleri yayınladık. Butestler on binlerce öğrencimize referans kaynağı oldu. Bu çalışmayı gönüllüolarak Türkiye’de yapan tek il olduk.

Türkiye’de ilk defa Biyonik El yapanilk MEB kurumu olduk.

Beyaz Bayrak Uygulamasını ilimizdebaşlatarak başvuran 325 okulumuzu denetleyip 175 okulumuzun Beyaz Bayrakalmasına öncülük ettik.

Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi(EBAP) ile ilimizin eğitim kalitesinde ciddi bir istatiksel artış sağladık.

EBAP ile Bakanlığımızın düzenlediğiEğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinde bölge 1.si olduk ve Bakanlık ödülü almak için sürecin sonlanmasınıbeklemekteyiz.

Mesleki Teknik Eğitim Fuarını üstüste 2 yıl düzenledik.

Görsel Sanatlar ve Bilim Şenliğini düzenledik.

Büyükşehir ve İlçe BelediyelerimizinDesteğiyle ortaokul ve lise öğrencilerimize yönelik il genelinde 9 denemesınavı yaptık.

16 ülkenin katıldığı 3.Türk DünyasıBilim Şenliğini ilimizde gerçekleştirdik. 

Okul Spor Faaliyetlerini tek elde toplayarak44 branşta 2389 takım ve 22.414 lisanslı öğrenciyle okullarda hareketliliksağladık.

Büyükşehir Belediyemizin Desteğiyle(Şanlıurfa’yı Tanıyalım Projesi) ilçe ve köy okullarımızdan toplam 15 binöğretmen ve öğrencimizle ören yerlerini gezdik.”/AJANS URFA/23 Ağustos 2017

Bu başarılı ve azimli kadronunistifası, her yıl Türkiye çapında büyük oranda,  okul personelininyeterliliklerinin geliştirilmesi ve okul personeline yurt dışında meslekigelişim fırsatları sunulması amacıyla Avrupa Birliği tarafından yürütülen veŞanlıurfa Milli Eğitim AR-GE ekibi tarafından da sunulan Eramus+KA1projelerinin bu yıl bir tanesinin bile kabul edilmemesi dikkat çekici...

Urfa eğitimine damgasını vuran,liyakatli ve mesai mefhumunu gözetmeyen ARGE’nin başarıları bunlarla dabitmiyor.

Yüzlerce okula yapılan ziyaretler vebu ziyaretlerin okul personeli ve öğrenciler üzerindeki motive edici etkisi vefarklı yaklaşımlarıyla, "tepenizde değil; yanınızdayız" hissini etekemiğe büründürmeyi başarmış, tek vücut olmuş bir kadroydu ARGE.

Başarılarını takdir ettiğimiz AR-GEekibine; gerek veli olarak gerekse Urfalı bir vatandaş olarak, eğitime,çocuklarımızın gelişimine katkılarından dolayı, teşekkür eder; Başbakan veMilli Eğitim Bakanı’nın yeni eğitim öğretim yılında Urfa’da olmalarınıönemsediğim, yeni eğitim öğretim yılının hayırlar getirmesini dilerim.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

şehirler arası nakliyat

orjinal lida zayıflama hapı