Öne Çıkanlar MİLLET ajansurfa siyaset balıklıgöl gündem

“ORDULAR KUDÜS’E, ORDULAR AKSA’YA”

Geçenlerde ABD’nin Küstah Başkanı Trump ile işgalci Yahudilerin lideri Netenyahu, Beyaz Saray’da kameraların karşısında “Yüzyılın Antlaşması” dedikleri tek taraflı sözde küstah “Barış Planları”nı açıkladılar. Ciddiyetsiz ve lakayt tavırları ile dikkat çeken bu iki kafir, Filistin için kurdukları yeni komployu ve Müslümanları mukaddes beldeden nasıl tasfiye edeceklerini her zamanki gibi sözde barış planı olarak açıkladılar.

Bu kirli planın içeriğine bakıldığında Kudüs’ün bir bütün olarak Yahudi oluşumunun başkenti olacağı, gerçekte egemen olmayan, etrafı yahudilerle kuşatılmış uyduruk bir Filistin Devlet’i kurulacağı geçiyor. Ki o da gerekli şartları yerine getirmek için 4 yıllık bir sürede kendilerinden istenen şartları yerine getirmeleri halinde tanınacağı geçmektedir.

Bununla birlikte işgalci Yahudi varlığı Batı Şeria’daki Yahudi yerleşim birimlerini istediği zaman ilhak ederek genişletebilecektir. Buna karşın 6 milyonun üzerindeki Filistinli mültecinin, topraklarına dönüş hakkı ise olmayacak. Mukaddes beldenin dörtte üçü Yahudilere teslim edilecek ve kalan dörtte birinde ise hiçbir tesiri ve gücü olmayan güya bir Filistin Devletçiği kurulacak. Yani bu anlaşma baştan aşağı tüm maddeleri ile zillet dolu bir anlaşmadır!

Kudüs Müslümanlarındır. Filistin’in ve bilhassa Kudüs’ün esareti İslam dünyasının on yıllardır ortak acısı ve davasıdır. Kudüs’teki El-Aksa Camii Müslümanların ilk kıblesidir. “Etrafı mübarek kılınmış olan” Kudüs, Hazreti Peygamber’in Mirac’taki ilk durağı olmuştur. Kudüs ve Filistin’e olan bağlılık ve muhabbet Müslüman kimliğinin aslî bir unsurudur ve dahası bu belde hem dinî, hem siyasî, hem de jeopolitik olarak Âlem-i İslam için bir hayat memat meselesidir.

On yıllardır kanayan müslümanların bu yarası yine on yıllardır kınama mesajları ile geçiştiriliyor. Elinde gücü, devleti, orduları olan yöneticiler normal bir vatandaş gibi sadece kınama mesajları verebiliyor. O güç, devlet, ordular Allah için, müslümanlar için kullanılamayacaksa başka ne için kullanılacak Allah aşkına!

Mevcut durumda Filistin’e somut bir destek vermeksizin sadece söylem düzeyinde İsrail’i ve ABD’yi kınamak ya da müzakere yoluyla erişilecek iki-devletli çözüm formülünü tekrarlamak, sadece ve sadece bariz bir samimiyetsizliğin ve Filistinlileri kendi makûs talihlerine terk etmişliğin bir işareti sayılabilir.

Filistin davasına sahip çıktıklarını iddia eden Filistin Kurtuluş Örgütü, HAMAS, Arap Birliği, İslam İşbirliği Teşkilatı kınama kararları almaktan başka neler yaptılar?

Filistin davasına sözde en çok destek verdiğini iddia eden Türkiye yöneticileri hangi adımı attılar şimdiye kadar? Seçim zamanları “biz kazanırsak Filistin kazanır” diye bağıranlar nerede?

Siz kazandınız evet ama işgalci Yahudi varlığı “İsrail” kazandı. “İsrail” ile yaptığınız anlaşmadan bu yana kınama mesajlarınız da medyadaki Filistin haberleriniz de azaldı. Doğru ya istiyordunuz ki Anti-semitizm olmasın!

İslam Ümmeti olarak bizler, yapılan bu fitne anlaşmasını tanımıyoruz. Çünkü bizler, gasıp Yahudi varlığı ile yapılan hiçbir anlaşmayı tanımıyoruz. Çünkü bizler, kutsal beldemizi işgal eden Yahudi Varlığını tanımıyoruz! O’na bir devlet gözüyle bakmıyor ve onları meşru görmüyoruz!

Çözüm nedir diye konuşacak olursak bir meselenin asli çözümü, onu ortaya çıkaran unsurların ortadan kaldırılması ile mümkündür. Filistin meselesinin asli çözümü ise Yahudi varlığını Mübarek Aksa topraklarından söküp atmakla mümkündür. Bunun dışındaki tüm çözüm planları boşunadır. Bunun için “Ordular Kudüs’e, Ordular Aksa’ya” demeliyiz meydanlarda.

Şunu kesin olarak bilmemiz gerekir ki, Kudüs ve Mescidi Aksa kınama mesajları ileyemekli toplantılar ile BM kararları ileiki devletli çözüm ile kurtulmaz!

O halde yöneticiler Yahudilerle tüm ilişkileri durdurmalı, elçilikleri, konsoloslukları, istihbarat birimlerini kovmalıdır. Amerika’nın ve Yahudi varlığının bu küstah tavırlarından, bu pervasız açıklamalarından ve fitne dolu planlarından rahatsız olmalıdırlar. Kâfirlerin hayatı sevdiği kadar şahadeti seven askerlere, kışlalarda atıl bekleyen yığın yığın silahlara ve uçsuz bucaksız servetlere sahipken daha fazla beklememelidir.RasulullahSallAllahu Aleyhi ve Sellem'inİsra ve Miraç toprağına sahip çıkmalıdırlar.

İşbirlikçi yöneticilerin devletlerarası çıkarlar, siyasi menfaatler, ticari anlaşmalar gibi bahanelerle umurlarında olmayıp sessiz kalmaları ve hiçbir etkiye sahip olmayan kınama mesajları Trump’ı ve Netanyahu’yu korkutmuyor. Ama korkmalılar. Çünkü müslümanların Kudüs’e bağlılığı bu yöneticiler gibi değildir!

Müslümanların Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya olan sadakati “Mukaddes belde Filistin’den bir karış dahi toprak vermektense vücudumun lime lime doğranmasını yeğlerim” diyen Halife Abdulhamid’in sadakati gibidir.

Mescidi Aksa’nın kapısında ölene kadar nöbet tutan son Osmanlı Hilafet Devleti’nin askeriHasan Onbaşının sadakati gibidir!

Özlemleri ise Kudüs işgal altındayken bir Müslüman nasıl gülebilir? Nasıl rahat uyuyabilir diyen Selahaddin Eyyübi’nin özlemi gibidir!

Öyleyse yüz yıllık değil bin yıllık plan yapsanız da, yüz yılın değil bin yılın anlaşması deseniz de, İslam beldelerindeki yöneticileri siyasi ve maddi rüşvetlerle satın alsanız da amacınıza asla ulaşamayacaksınız! Buna ne sizin ne de satın aldığınız yöneticilerin gücü yeter!

Zira Rabbimiz şöyle buyurmaktadır:

‘’Artık sonraki fesadınızın cezasının vadesi geldiği zaman, (yine güçlü kullarımızı sizin üzerinize salarız ki), yüzlerinizi kara etsinler, ilk defa girdikleri gibi Mescidi Aksa’ya yine girsinler ve ele geçirdiklerini silip süpürsünler!”[İsra 7]

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Said 2 yıl önce

Ne mutlu hakkı haykıran dürüst kalemlere

Avatar
Sinan yaşar 2 yıl önce

Allah razı olsun hocam

Avatar
Halil 2 yıl önce

Allah Razı olsun.isabetli ve cesur bir yazı olmuş.müslümanada yakışan tavır bu olsa gerek.

Avatar
Haydar Şaşmaz 2 yıl önce

Allah razı olsun hocam

Avatar
Mehmet 2 yıl önce

Diline yüreğinize sağlık...Allah razı olsun...

Avatar
Ramazan acemoğlu 2 yıl önce

BİLMEZLERKİ NE YAPSALAR HANGİ PILANLARI KURSALAR BİLMEZLERKİ İSLAMA MI HAKIRAN KALEMLER VEDE ŞEHADETİ BEKLEMEKTE OLAN SALİH
MÜSLÜMANLAR OLDUKÇA YAPMAKTA OLDUKLARI PILANLARI BAŞLARINA VE YARDIMCILARINI YIKACAKLAR ALLAH SENDEN RAZI OLSUN KARDEŞİM İNŞALLAH

Avatar
Abdulcelil 2 yıl önce

Biçok sivil toplum kuruluşu konuya tepki gösterdi. Amerika ve "İsrail" kınandı. Toplumların gazı alındı ve konu kapandı! Çözüm ortaya koymak adına çok az insan konuştu bu yazıda onlardan biri. Kudüs özelinde bütün işgal edilmiş beldelere uygulanacak yegane çözüm yukarıda ki yazıda. Allah razı olsun kalemine sağlık kardeşim...

Avatar
Mehmet YEŞİL 2 yıl önce

Rab'ferasetini arttırsın