Eğlenceli anlar... Bakan Yardımcısı Urfa'nın köyünde tenis oynadı

Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı, Viranşehir'in Sarıbal Köyü'nde köy sakinleri ile tenis oynadı. Eğlenceli anları paylaşan Bakan Yardımcısı "Tenis halk sporudur ve Şanlıurfa'da da oynanır" dedi....

VİRANŞEHİR- Toprak üzerine çizdikleri kort ile gündeme gelen Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi Sarıbal Köyü'ndeki yeni tenis kortunda bugün renkli ve eğlenceli anlar yaşandı.

Beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan Yusuf Avcıbaşı, köylüleri tenis sporu ile tanıştırdı veköylüler, kendi imkanlarıyla yaptıkları toprak kortta yöresel kıyafetleriyle raket salladı. Konunun gündeme gelmesinin ardındanGençlik ve Spor Bakanlığı'nca köye tenis kortu yapıldı. Kadın, erkek, genç, yaşlı ilgisi olan köylüler artık daha profesyonel ortamda tenis oynamaya başladı.

Bugün ise köyde renkli ve eğlenceli bir tenis maçı yaşandı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı köye giderek mahalleler ile tenis oynadı. Yusuf öğretmene teşekkür eden Bakan Yardımcısı Kaymakçı "Viranşehir Sarıbal Köyünün tenis sevgisi harika. Teşekkürler Yusuf öğretmen. Tenis güzeldir, halk sporudur ve Şanlıurfa'da da oynanır" dedi.

BİHA


10 Eki 2022 - 22:08 Şanliurfa- Asayiş