Bakan Kirişçi açıkladı: Tarıma üretim planlaması geliyor

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, tarımda üreticileri üretimle ilgili planlama konusunda yönlendireceklerini belirterek, “Toprak, iklim, su oranı, sanayi, altyapı ve üstyapıyı dikkate alarak bir yönlendirmede bulunacağız ve üreticimizin ne ekeceğine artık biz devlet olarak karar vereceğiz" dedi....

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin katılımıyla, Tarım Sektörü Temsilcileri Toplantısı, Yozgat’ta gerçekleştirildi.

Burada konuşan Bakan Kirişci, tarımda üreticileri ne ekmeleri konusunda yönlendireceklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Bunu hep anlatıyorum, akılda kalsın diye. Şu anda bir tarlanızvar. O tarlaya bir bina yapmak istediğinizde bir yığın kuruldan izin almak durumundasınız. Ama aynı tarlayı istediğinizi yere ekip istediğinizi dikebiliyorsunuz, kimseye sormadan. Değerli arkadaşlar öyle bir tarım olmaz, böyle bir tarım ülkesi olmaz. Bu Yozgat'ta da diğer şehirlerimize de asla ve kata yakışmaz. Biz burada mutlak suretle üreticilerimizi üretimle ilgili planlama konusunda yönlendireceğiz. Onlara orada toprak, iklim, su oranı, sanayisi, bütün altyapısı üstyapısıyla bunları dikkate alarak bir yönlendirmede bulunacağız ve üreticimizin ne ekeceğini artık bizdevletolarak karar vereceğiz.”

BİHA


13 Kas 2022 - 09:43 Şanliurfa- Asayiş