Beyazgül engelli bireyin akülü araç talebini geri çevirmedi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, geçirdiği kaza sonrası her iki bacağını da kullanamayan Şanlıurfalı Mahmut Geçgel’in akülü araç talebini yerine getirdi....

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi engelli bireylerin hayat şartlarını iyileştirmeye, sosyal hayatın içerisinde daha fazla yer almalarını sağlamaya devam ediyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Eyyübiye ilçesi Hacı Bayram Mahallesi 3330. sokakta ikamet eden Mahmut Geçgel’in akülü araç talebini geri çevirmedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından akülü tekerlekli sandalyesine kavuşan Geçgel’in mutluluğu gözlerinden okundu.

Yüzde 83 bedensel engeli bulunan Geçgel, uzun bir süredir bir odaya mahkûm kaldığını belirterek Beyazgül’e akülü araç taleplerini geri çevirmediği için teşekkür etti.

Eşi ve kardeşinin destekleriyle akülü sandalyeye oturtulan Mahmut Geçgel çocuklarını da kucağına alarak “Bundan sonra Allah’ın sayesinde Başkanımızın sayesinde dışarıya çıkacağım, gezip dolaşacağım. Allah Başkanımızdan razı olsun” dedi.

BİHA


15 Kas 2022 - 14:08 Şanliurfa- Asayiş