Urfa'nın değerli çocuk cerrahı Erman Dörterler kentte veda etti

Şanlıurfalıların zengin-fakir ayrımı yapmaksızın en kritik hasta çocuklarını bile ameliyat ederek başka illere gitmelerinin önüne geçen çocuk cerrahı, Şanlıurfa'ya veda etti....

Şanlıurfa sağlıkta deneyimli bir ismi daha kaybetti. HarranÜniversitesi HastanesindeÇocuk Cerrahi Uzmanı Doç. Dr.Erman Dörterler, Şanlıurfa’da 12 yıllık hizmetinin ardından kentten ayrıldı.

Deneyimli çocuk doktoru Dörterler, her yıl ortalama 75 bin çocuğun dünyaya geldiği kentte sağlık ve sağlık çalışanlarının sorunlarına sosyal medya hesabından çok dikkat çekmeye çalıştı. Ancak Dörterler’in sesini duyan olmadı ve o da gidenler kervanına katıldı.

Şimdi fakülte hastanesinde çocuk cerrahi servisinin kapanma riski var. Bu da çoğu hasta çocuğun başka illere sevk edileceği anlamına geliyor. Kimi yollarda sürünecek kimi de ölecek.

Kadim şehir Şanlıurfa’nın güzel insanlarından, fakültesinden, öğrencilerinden, dostlarından ve en önemlisi hastalarından üzülerek ayrıldığını kaydeden Dörterler, veda mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Çalışmaya başladığım ilk günden beri mesai kavramı gözetmeksizin sağlığımdan, zamanımdan, özellikle ailemden ödün vererek hizmet ettim. Bu güzel vatana hizmet etmeleri için hekimler, uzmanlar yetiştirdim.

Yılda 70.000 bin çocuğun dünyaya geldiği bu şehirde çocuk cerrahlarına daha fazla ihtiyaç var.

Bu süre boyunca bana yardımcı olan iyi niyetli çalışma arkadaşlarıma yürekten teşekkür ederim. Bugün son günüm hakkınızı helal edin”.

BİHA


18 Kas 2022 - 16:58 Şanliurfa- Asayiş