Şanlıurfa’da eğitimin sorunları ve çözüm önerileri tartışıldı

ÖĞ-DER Şanlıurfa Şubesi tarafından ‘Eğitimin Sorunları ve Çözüm Önerileri Konulu Panel’ düzenlendi....

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Şanlıurfa Şubesi tarafından, ‘Eğitimin Sorunları ve Çözüm Önerileri’ konulu panel yapıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Konferans Salonunda düzenlen programa öğretmenler ve ilgililer katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program sinevizyon gösteriminin ardından açılış konuşmasıyla devam etti.

ÖĞ-DER Şanlıurfa Şube Başkanı Yunus Yeğin, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, şunları kaydetti:

“Panelimizin güvenli nesiller yetiştirmesine katkı sağlamasını umuyorum. Toplumda herkesin eğitime ilişkin farklı görüşleri olduğunu biliyoruz. Sorunlara ilişkin düşücelerin farklılaşması özünde alternatif ve zenginlik barındırdığından dolayı çözümü kolaylaştımaktadır. Burada bir farkındalık oluşturma adına panelimize düşünce ve görüşleriyle katkı verecek olan değerli konuşmacılara ve panelimizin moderatörlüğünü üstlenen Prof.Dr. Celil Abuzar hocama ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Panel moderatörü Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Celil Abuzar, toplumun en önemli gündem maddesisin eğitim olması gerektiğini vurgulayarak, “Bir toplumun refah seviyesi, gelişmişlik düzeyi eğitime ve eğitim ordusuna verdiği değerle doğru orantılıdır. “ ifadesini kullandı.

Panelde Eğitimciler Birliği Sendikas (Eğitim-Bir-Sen) Şanlıurfa Şube Başkanıİbrahim Coşkun, öğretmenlikte kariyer basamakları hakkından bilgilendirme yaptı.

Özgür Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası (Özgür-Eğitim-Sen) Şanlıurfa Şube Temsilcisi Vehbi Uzundağ, katılımcılara zorunlu eğitim hakkında bilgiler verirken, Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikası (Türk-Eğitim-Sen) Şanlıurfa Temsilcisi Muhammed Cihad Durap ise pandemi dönemi eğitimde yaşanan sorunlar hakkında bilgiler aktardı.

Eğitimin sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulduğu panel, toplu hatıra fotoğrafının çekimiyle sona erdi.

BİHA


24 Kas 2022 - 14:27 Şanliurfa- Asayiş