Karakoyun Kentsel Dönüşüme sert eleştiri: "Rantsal dönüşüm!"

Şehir Plancıları Odası Başkanı M. Selim Açar, Karakoyun Kentsel Dönüşüm Alanı projesine yönelik içerisinde sosyal donatı alanları olmadığını ifade ederek "Bu rantsal dönüşüm olmuş" dedi....

EYYÜBİYE- Karakoyun Kentsel Dönüşüm Alanı için uzlaşma görüşmelerinin ve projenin hazır olduğu müjdelenirken projeye ilk eleştiriŞehir Plancıları Odası Başkanı M. Selim Açar'dan geldi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgüliçerisinde 573 adet bağımsız yapının yer aldığını ifade edenKarakoyun Kentsel Dönüşüm Alanı için uzlaşma görüşmelerinin başladığını ve projenin hazır olduğunu duyurdu.

BAŞKAN BEYAZGÜL: UZLAŞMA GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI, PROJE HAZIR

Başkan Beyazgül "Uzlaşma görüşmelerine başladığımız ve içerisinde 573 adet bağımsız yapının yer aldığı Karakoyun Kentsel Dönüşüm Alanı'nın projesi hazır. Kentsel çöküntü alanlarının modern yaşam ve konut alanlarına dönüşümü Büyükşehir öncülüğünde devam ediyor. İşte bu #ŞanlıurfayaDeğer" dedi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ: YEŞİL AKS İÇİN HER DETAY DÜŞÜNÜLDÜ

Büyükşehir Belediyesi'nden de yapılan yazılı açıklamada yeşil alanlara vurgu yapıldı ve "Yaklaşık 7 hektarlık alanı kapsayan proje alanında yeşil bir aks sağlanması için her detay titizlikle düşünüldü.Karakoyun Kentsel Dönüşüm alanı içerisinde yapılacak yapıların yanında rekreasyon alanları, meydanlar, parklar, dükkanlar ve oyun parklarıyla yeni bir yaşam alanına dönüştürülecek" ifadelerine yer verildi.

AÇAR: RANTSAL DÖNÜŞÜM OLMUŞ!

ŞanlıurfaŞehir Plancıları Odası BaşkanıMehmet Selim Açar ise projede sosyal donatı alanlarının olmadığını söyleyerek "Kentsel dönüşüm 2 kat yıkıp 6 kat yapmak değildir. Buradan okuduğum kadarı ile konut ve ticaret harici bir kullanım yok, yeşil alan yok, okul yok, sağlık ocağı yok, pazar alanı yok, kültürel tesis yok; Yeşildirek'ten Alibaba mahallesinden ders alınmamış maalesef. Bu rantsal dönüşüm olmuş!" eleştirisinde bulundu.

BİHA


11 Ara 2022 - 21:00 Şanliurfa- Asayiş