HDP Şanlıurfa İl Başkanlığında polis arama yapıyor

HDP Şanlıurfa İl Eşbaşkanı Ahmet Atış, sabah saatlerinden itibaren parti binalarında polis tarafından arama yapıldığını açıkladı....

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen terör soruşturması kapsamında Demokratik Bölgeler Partili (DBP) çok sayıda şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Operasyon için Diyarbakır merkezli 9 ilde düğmeye basıldı. Operasyonlar kapsamında Şanlıurfa’da da DBP Şanlıurfa İl Eşbaşkanı Avukat Hidayet Enmek’in evinde gözaltına alındığı öğrenildi. Ayrıca HDPŞanlıurfa İl Başkanlığında da sabah saatlerinden itibaren polis ekipleri tarafından arama yapıldığı belirtildi.

HDP Şanlıurfa İlEşbaşkanıAhmet Atış, sosyal medya hebasından “Sabah 6:30’dan beri parti il binamızda polis tarafından arama yapılıyor” açıklamasında bulundu. İl başkanlığının sosyal medya hesabındaki paylaşımda ise, “Faşist AKP rejimi çaresizliğini bir kez daha göstermiş ve bu sabah saatlerinde parti binamız kapısı kırılmak suretiyle basılmış ve çok sayıda arkadaşımız gözaltına alınmıştır” ifadesi kullanıldı.

BİHA


23 Ara 2022 - 11:33 Şanliurfa- Asayiş