Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nde personel promosyonu ihaleleri iptal edildi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan çalışan işçi, memur ve ilgili bağlı şirket personellerinin promosyon ihaleleri hakkında yaptığı açıklamada, bankaların verdikleri tekliflerin düşük bulunduğunu belirterek ihalelerde herhangi bir neticeye varılmadığına işaret etti. Belediye, sorunu 15 Ağustos'tan önce çözüme kavuşturmak adına personelin konuyla ilgili düşüncelerine başvurduğunu kaydetti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nde personel promosyonu ihaleleri iptal edildi

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde çalışan işçi, memur ve bağlı şirket personellerinden oluşan toplam 6 bin 200 kişiyi ilgilendiren promosyon ihaleleri hakkında yazılı bir açıklama yayımladı.

Açıklamada, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan memur ve kadrolu işçiler için ayrı, bağlı şirket personelleri için 2 ayrı ihale gerçekleştirildiği ifade edilerek, 12 Haziran’da düzenlenen söz konusu ihalelerde bankaların verdiği tekliflerin düşük bulunduğu ve komisyon kararıyla ihalelerin iptal edildiği belirtildi.

Komisyon kararıyla 19 Temmuz’da ihalelerin tekrar yapılmasının kararlaştırıldığına dikkat çeken Büyükşehir Belediyesi, açıklamada, “19.07.2023 tarihinde yinelenen ihalelere tek bir banka dışında banka katılmadı ve ilgili banka teklifi de bir önceki ihalede verilen teklifin altında kaldığı, yani şartnameye uymadığı için yapılan bu ihaleler de iptal edildi” dedi.

İhale sürecinin bir türlü neticelenmemesi üzerine konunun personele sorulduğunu dikkat çekilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“ÇALIŞAN İŞÇİ – MEMUR – BAĞLI ŞİRKET PERSONELLERİ PROMOSYON İHALELERİ HAKKINDA

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan memur ve kadrolu işçiler için ayrı, bağlı şirket personelleri için 2 ayrı ihale gerçekleştirildi. Bu 2 farklı ihalelerin ilki 12.06.2023 tarihinde yapıldı. Bankaların verdiği teklif düşük bulunarak komisyon kararıyla yapılan ihaleler iptal edildi. Yeniden ihale yapılmasına karar verildi. Gerekçeleri Komisyon Kararları ile kayıt altına alındı.

13.07.2023 tarihli Komisyon Kararıyla “19.07.2023” tarihinde ihalelerin yeniden yapılmasına karar verildi. Alınan kararla yapılacak yeni ihalenin şartnamesine bir önceki ihalede verilen tekliflin altındaki tekliflerin kabul edilmeyeceği belirtilerek bankalara davet yazısı gönderildi. 19.07.2023 tarihinde yinelenen ihalelere tek bir banka dışında banka katılmadı ve ilgili banka teklifi de bir önceki ihalede verilen teklifin altında kaldığı, yani şartnameye uymadığı için yapılan bu ihaleler de iptal edildi.

İptal edilen ihaleler kendisinde kalan ilgili banka, eğer kurumunuz isterse eski tekliflerinin de hala geçerli olabileceğini, yapılacak yeni ihalelerde bile bu rakamların üzerine çıkılamayacağını bildirmesi üzerine, tekliflerinin kabul edilip edilmemesi konusunda Daire Başkanlıklarına yazı yazılarak personele ivedi olarak sorulmuştur. İvedi bir yazıyla cevap istenilmesinin nedeni; ilk yatırılacak maaşların 15 Ağustos tarihli olmasından kaynaklanmaktadır. Yeni bir bankayla anlaşılma durumunda 6.200 kişiye yeniden hesap açılması gerekmektedir. 15 Ağustos tarihine fazla zamanın kalmamasından dolayı “ivedi” ibaresine yer verilmiştir.

Yapılan yazışmalar neticesinde; memur ve kadrolu işçi personellerin %37'si bu duruma itiraz etmiş, %63’ü ilgili bankayla sözleşmenin yapılmasını istemiştir. Şirket personellerinin ise %68'i itiraz etmiş, %32'si ilgili bankayla sözleşmenin yapılmasını istemiştir. Konuyla ilgili tüm detayların kamuoyu nezdinde de bilinmesi adına böyle bir paylaşıma ihtiyaç duyulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla arz olunur.”.

BİHA

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nde personel promosyonu ihaleleri iptal edildi

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.