Bir ‘yemek’ boykotu da Urfa’da

Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına verilen yemeklerin kalitesizliği ve yetersizliği iddiasıyla 3 gündür devam eden yemek boykotuna Şanlıurfa Tabip Odası’ndan destek açıklaması geldi.

Bir ‘yemek’ boykotu da Urfa’da

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şanlıurfa’da Balıklıgöl Devlet Hastanesinde sağlık çalışanlarına verilen yemeklerin kalitesiz ve yetersiz olduğu iddia edildi. 

Hastane çalışanları, 3 gündür verilen yemekleri boykot ediyor. 

Şanlıurfa Tabip Odası da sağlık çalışanlarının yaptığı boykota destek verdiklerini açıkladı. 

Tabip Odası’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nde çalışan sağlık emekçileri uzun zamandır, yemeklerin kalitesizliği ve yetersizliği sebebiyle sağlık sorunları dahi yaşamakta bu sebeple ya yemek yememeyi tercih etmekte ya da farklı yerlerden yemek ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır.

Sağlıklı yemek hakkı, sağlık emekçilerinin en temel hakkıdır. Bu yönden sağlık yöneticilerinin üstüne düşen görev; yemeklerin ihale edildiği şirketleri denetleme, kalitesi konusunda gelen şikâyet ve önerileri değerlendirerek, gerekli adımları atmak sorumluluğu vardır. Birçok kere yemekler hakkında şikayetler iletilmiş olmasına rağmen, herhangi bir gelişme yaşanmamış ve aynı yemek firması ile devam edilmiştir. Sağlık emekçilerinin sağlığı göz ardı edilmiştir.

Sağlık alanında, çalışma alanlarımızdan, çalışma koşullarımıza kadar her alanda yaşadığımız sorunlara ek, en temel ihtiyaçlarımız dahi karşılanamaz hale gelmiş, emek sömürümüz köleliğe doğru evirilmeye başlamıştır.

Uyarıyoruz, kabul etmiyoruz. Sağlıklı, yeterli ve kaliteli yemek hakkımız için sağlık emekçilerinin ve meslektaşlarımızın yanında mücadeleyi sürdüreceğiz.

Sağlıklı, kaliteli ve yeterli yemek sağlanmayan Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nde 3 gündür devam eden yemek boykotunu destekliyor, sağlık yöneticilerinin gerek adımları atmalarını bekliyoruz”.

Bir ‘yemek’ boykotu da Urfa’da

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum