“Bir sene içinde konut fiyatları yavaş yavaş düşecek”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, konut fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Özhaseki, “Deprem bölgesinde yaklaşık 800 bine yakın bağımsız bölüm yapılacak. İstanbul'a birkaç senede 500-600 bin konut yapacağız. TOKİ de sosyal konutlar noktasında çeşitli sayılar verdi, hatta kuralar çekildi. Bütün bunları önümüzdeki bir sene içinde devreye aldığımızda, fiyatların yavaş yavaş düşmeye başladığını göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

“Bir sene içinde konut fiyatları yavaş yavaş düşecek”

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen 'Türkiye Yüzyılı Şehircilik Politikaları Çalıştayı'nda gençlerle bir araya geldi.

 Bakan Özhaseki, konut fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Deprem bölgesine yaklaşık 800 bine yakın bağımsız bölüm yapılacağına değinen Bakan Özhaseki şunları kaydetti:

 "Deprem bölgesinde yaklaşık 800 bine yakın bağımsız bölüm yapılacak. İstanbul'a birkaç senede 500-600 bin konut yapacağız. TOKİ de sosyal konutlar noktasında çeşitli sayılar verdi, hatta kuralar da çekildi. Bütün bunları önümüzdeki 1 sene içinde devreye aldığımızda fiyatların yavaş yavaş düşmeye başladığını göreceksiniz. Birkaç sene içinde evi olmayanlara da fırsat doğacak, diye düşünüyorum."

"BİNLERCE İNSAN MAĞDUR OLMUŞ "

Özhaseki kentsel dönüşüm konusundaki soru üzerine şunları ifade etti: 

"Ülkeyi depreme hazır hale getireceksek, kentsel dönüşümü hızla yapmamız lazım. Geçmişte çok fazla tıkanmışlık yaşandı. Fikirtepe de buna en önemli örneklerden biri. Ortada bir tane derme çatma bir konut duruyor. İçinde oturan da yok ama durduruyorlar. Binlerce insan mağdur olmuş. Ortadaki evi kimse yıkamadığı için çalışma başlayamıyor. Bütün bu aksaklıkları giderecek ne varsa; hepsi kanun teklifinde mevcut. Bu tip aksaklıkları yasa haline getirerek kentsel dönüşümü çok daha hızlı şekilde yapmaya çalışacağız."

"200 BİN KADAR KONUTUN İNŞAATI DEVAM EDİYOR"

200 bin kadar konutun inşaatının sürdüğünün altını çizen Özhaseki, "Bu konutların 50 bine yakınını yıl sonuna kadar teslim edeceğiz. Yine 'Yerinde Dönüşüm' kampanyamıza, 'beni destekleyin' diyen 237 bin kişi de başvuru yaptı. Bu vatandaşlarımıza 750 bin hibe, 750 bin kredi veriyoruz, 2 sene ödemesiz, 10 yıl vade ile bunu gerçekleştiriyoruz." dedi.

Bakan Özhaseki köy konutlarına ilişkin ise şunları aktardı: 

“Deprem bölgesinde çelikten köy konutlarının yapımında ihaleleri sürüyor ve 15 gün içinde çalışmalara başlayacaklar. Çelikten köy evleri yapıyoruz. En sağlamı, bu şekilde yapmak. 100 bin civarında tek katlı köy evlerini de inşallah 6 ayda tamamlamayı planlıyoruz" .

“Bir sene içinde konut fiyatları yavaş yavaş düşecek”

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.