KESK bile yalanladı! Tanal: Vatandaşın hayvan küpesine ancak karaborsayla ulaşabildiği iddia ediliyor

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal’ın Siverek İlçe Tarım Müdürlüğünde çalışan memurlarla ilgili açıklamasını KESK’e bağlı Tarım Orkam-Sen’den açıklama geldi.

KESK bile yalanladı!  Tanal: Vatandaşın hayvan küpesine ancak karaborsayla ulaşabildiği iddia ediliyor

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ŞANLIURFA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal’ın Siverek İlçe Tarım Müdürlüğünde çalışan memurlarla ilgili açıklamasını KESK’e bağlı Tarım Orkam-Sen’den açıklama yaptı.

Vekil Tanal Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde hayvan pazarında yaptığı açıklamada ”İlçe Tarım’ın, hayvan küpesini belirli kişilere sattığı, vatandaşın ise hayvan küpesine ancak karaborsayla ulaşabildiği iddia ediliyor.” iddiasında bulundu.

“BU SUÇLAMALARI ASLA KABUL ETMİYORUZ”

KESK’e bağlı Tarım Orkam-Sen tarafından yapılan açıklamada Tanal’ın açıklamalarına dikkat çekilerek “Yapılan açıklama ile Siverek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü çalışanları töhmet altında bırakılmış, hayvan küpelemelerinde kayırmacılık yaptıkları, küpelerin karaborsayla satıldığı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü çalışanlarının da buna çanak tuttuğunu belirtilmiştir. Bu suçlamaları asla kabul etmiyoruz” denildi.

KESK’e bağlı Tarım Orkam-Sen tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Sayın milletvekilini bu iddialarını ispatlamaya davet ediyoruz. Kaldı ki bu iddialar kamusal suç oluşturmaktadır. Elinde belge, bilgi, kamera kaydı ne varsa bunları acilen Cumhuriyet Savcılığına teslim etmeye davet ediyoruz. Tarım ve Orman Bakanlığı’nda görev yapmakta olan kamu emekçileri kimsenin keyfine göre azarlayabileceği, iftira atabileceği insanlar değildir. Veteriner Sağlık Çalışanlarına atılan bu suçlamaları ve iftiraları sayın milletvekilinin tekzip etmesini istiyoruz. Özellikle Kamu çalışanlarına ilişkin olarak sarf ettiği ifadelerin yanlışlıkla söylendiği ya da yanlış bilgilendirildiğini kamuoyuyla paylaşmak zorundadır. Buradan uyarıyoruz; gerçekliği olmayan kamu emekçilerini töhmet altında bırakan bu açıklamalar görevimizi yerine getirirken maruz kaldığımız şiddeti de doğuran ve meşrulaştıran bir anlayıştır".

 

 

KESK bile yalanladı! Tanal: Vatandaşın hayvan küpesine ancak karaborsayla ulaşabildiği iddia ediliyor

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.