25 bin personel alımı yapılacak! Şartlar açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görev yapmak üzere toplamda 25 bin uzman erbaş alımı yapacağını duyurdu.

25 bin personel alımı yapılacak! Şartlar açıklandı

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görev yapmak üzere toplamda 25 bin uzman erbaş alımı yapacağını duyurdu. Piyade, Tank, Topçu, Hava Savunma, İstihkâm, Muhabere, Ulaştırma, Bakım, İkmal, Mühimmat, Sıhhiye ve Veteriner sınıflarını kapsayan bu alımlar, 2024 yılı için planlandı.

 

 

Uzman erbaş alımı için belirlenen şartlar aşağıdaki gibidir:

Türk vatandaşı ve erkek olmak.

Yaş sınırı: 2024 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1997 ve sonrası doğumlular).

Askerlik durumu: Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak.

Eğitim durumu:

Uzman onbaşı adayları için en az ilköğretim/ortaokul mezunu olmak.

Uzman çavuş adayları için en az lise mezunu olmak.

Terhis süresi: Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak (03 Haziran 2019 ve sonrasında terhis olanlar).

Nitelik belgesi: Askerlik hizmetini yapmakta iken başvuranlar için, askerlik hizmetini yaptığı birlik tarafından olumlu "Uzman Erbaş Olacaklar İçin Nitelik Belgesi" almak.

Sözleşmeli erbaş ve erlerden başvuranlar için ek şartlar:

Kara Kuvvetleri Komutanlığında görev yapıyor olmak.

En az üç yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süresi içinde olmak.

2024 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 29 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1995 ve sonrası doğumlular).

Başvuru yaptığı tarihte sözleşme süresini doldurmuş ve sözleşmesini yenilemeden ayrılmış olanlar için belirtilen yaş şartını karşılamak.

Disiplin durumu: Askeri okullar veya Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi gibi kurumlardan disiplin cezası nedeniyle çıkarılmamış olmak.

 

BAŞVURULAR NASIL VE NEREDEN YAPILACAK?

Başvurular, MSB'nin resmi personel temin sitesi https://personeltemin.msb.gov.tr üzerinden e-Devlet kapısı aracılığıyla çevrimiçi olarak yapılacak. Posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru esnasında adayların, öğrenim bilgilerini ve gerekli diğer belgeleri sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Özellikle, askerlik durum belgesi ve görev yeri belgesi gibi belgeler de yüklenmelidir.

 

BAŞVURULAR HANGİ DURUMLARDA GEÇERSİZ SAYILACAK?

Başvuru şartlarını taşımadıkları tespit edilen veya evraklarında eksiklik/yanlışlık bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacak. Ayrıca, başvuru süreci devam ederken 7'nci hizmet yılını dolduran sözleşmeli erbaş ve erlerin adaylıkları da sonlandırılacaktır.

 

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN VE NEREDE YAYIMLANACAK?

Başvurusu kabul edilen adayların seçim aşaması sınavlarına katılacakları tarih, aday başvuru miktarına göre planlanarak MSB'nin resmi internet sitesinde ilan edilecektir. Ayrıca, adayların cep telefonlarına kısa mesaj ile bilgilendirme yapılacaktır. Bu nedenle, adayların iletişim bilgilerini doğru ve eksiksiz girmeleri önem arz etmektedir.

Detaylı bilgi ve başvuru için https://personeltemin.msb.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

25 bin personel alımı yapılacak! Şartlar açıklandı

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.