Şanlıurfa ekmeksiz kalacak! Şimdiden önleminizi alın

ÖZEL HABER I Geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda Şanlıurfa'da yaşanan fırın krizi Kurban Bayramı'nda da tekrarlama riski taşıyor. Fırınların önemli bir kısmının kapalı olması nedeniyle vatandaşlar ekmek bulmakta zorlanmış, açık fırınların önünde ise uzun kuyruklar oluşmuştu. Fırıncılar Odası'nın nöbetleşe çalışma kararı almasına rağmen sistem aksaklıklar yaşamış ve denetim eksikliği sorunu daha da büyümüştü. Bu sene de benzer bir durumla karşılaşılacağından endişe duyan vatandaşlar, yetkililerden denetim yapmalarını istiyor.

Şanlıurfa ekmeksiz kalacak! Şimdiden önleminizi alın

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şanlıurfa’da bayramlarda fırınların bir bölümü kapalı oluyor. Nitekim geçen Ramazan Bayramı’nda da fırınların bazılarının mesai yapmaması vatandaşları mağdur etmişti.

Bu Kurban  Bayramı’nda da benzer durum yaşanacağa benziyor. Aileleriyle kahvaltı yapmak isteyen vatandaşlar açık fırın ve ekmek bulmakta zorluk yaşayacak.

NÖBETLEŞE AÇIK OLACAKLAR ANCAK…

Ramazan Bayramında Fırıncılar Odası'nın nöbetleşe çalışma kararı almasına rağmen sistemin aksaklıklar yaşaması ve denetim eksikliği sorunu daha da büyütmüştü. Şanlıurfa Fırıncılar Odası Başkanı Emin Karaatlı bu bayramda nöbetleşe çalışma kararı alındığını açıkladı.

Mahallelerde bayramın 1. ve 2. günü bir fırın açıkken, 3. ve. 4. günü diğer fırın açık olacak.

Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı, fırınların denetimini belediyelerin yapacağını söyledi. Karaatlı, “Denetimi, açıp açmayan fırını belediyeler kontrol edecek, mazereti olanları belediyeler tespit edecek. Somun ve unlu mamul işletmeleri 7/24 açık olacak” dedi.

VATANDAŞLAR MAĞDUR, BELEDİYELERDEN DENETİM İSTENİYOR

Bu sene de bayramda fırınların kapalı olma ihtimali vatandaşları tedirgin ediyor. Aileleriyle kahvaltı yapmak isteyenler bayram sabahı ekmek bulmakta zorluk yaşayacağından korkuyor. Vatandaşlar, belediyelerden fırınların bayramda açık kalmasını sağlayacak ve nöbetçi sistemin düzgün işlemesini sağlayacak bir denetim yapmalarını istiyor.

 

Şanlıurfa ekmeksiz kalacak! Şimdiden önleminizi alın

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.