Cumhuriyet'ten daha büyük: Güley ninenin yaşı tam bir muamma! Duyan şaşıp kalıyor

ÖZEL HABER | Bozova’da Yeniköy Mahallesinde, yaşıyla adını mahallenin efsaneleri arasında yazdırmış bir isim var, Güley Yılmaz. Ancak Yılmaz'ın yaşamı sadece uzun ömrüyle değil, aynı zamanda doğum tarihindeki gizemle de dikkat çekiyor. Yılmaz'ın eski nüfus cüzdanında kayıtlı olan doğum tarihi, "00.00.1340" (104) olarak belirtilmiş. Geçtiğimiz günlerde nüfus cüzdanını yeni çipli kimlik kartıyla değiştiren Yılmaz, yeni kimliğinde 100 yaşında. Ancak Yılmaz, kendi yaşının 115 olduğunu iddia ediyor.

Cumhuriyet'ten daha büyük: Güley ninenin yaşı tam bir muamma!   Duyan şaşıp kalıyor

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şanlıurfa’nın Bozova ilçesine bağlı Yeniköy Mahallesinde yaşayan Güley Yılmaz, sadece ailesinin değil, mahalleye gelenlerin de ilgi odağı haline gelmiş durumda. Nüfus cüzdanındaki doğum tarihi, adeta geçmişle günümüz arasında bir köprü kuruyor. 

ESKİ KİMLİĞİNDE 104 YAŞINDA

Yılmaz'ın yaşını 00.00.1340 olarak gösteren nüfus cüzdanı, birçok kişinin kafasında soru işaretleri oluşturuyor. Yılmaz,, eski nüfus cüzdanındaki hicri takvime göre 104 yaşında. Yılmaz'ın nüfus cüzdanındaki doğum tarihi, hicri takvime göre mi kaydedildiği yoksa başka bir neden mi var, bilinmiyor. 

YENİ KİMLİĞİNDE 100 YAŞINDA ANCAK…

Geçtiğimiz günlerde nüfus cüzdanını yeni çipli kimlik kartıyla değiştiren Yılmaz, yeni kimliğinde 1 Temmuz 1924 olarak doğum tarihinin kaydedildi. Böylece resmi olarak 100 yaşında kabul ediliyor. Ancak Yılmaz, kendisinin 115 yaşında olduğunu iddia ediyor ve bu durumdan şikayetçi değil.

YENİ KİMLİĞİNİN MUTLULUĞUNU YAŞIYOR

Yılmaz, yeni kimliğiyle resmi işlemlerini daha rahat yapabileceği için mutlu olduğunu belirtiyor. Mahallede yaşadığı gizemli yaşlılık hikayesiyle, Güley Yılmaz adeta bir tarihî figür haline gelmiş durumda.

 

 

 

 

Cumhuriyet'ten daha büyük: Güley ninenin yaşı tam bir muamma! Duyan şaşıp kalıyor

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.