Şanlıurfa'da "Hindistan" görünümü kalmayacak! Tarihi bölgeye giriş yasaklanacak

Adeta Hindistan'ı andıran Şanlıurfa'nın tarihi bölgelerinde yeni düzenlemeler başladı. Eyyübiye Belediyesi, Dergah-Balıklıgöl Platosu, tarihi çarşılar ve hanlar bölgesinde kaldırım ve yol işgallerini önlemek amacıyla 4 Temmuz itibariyle seyyar satıcılar, motosikletler ve benzeri araçların bu bölgelere girişini yasakladı.

Şanlıurfa'da "Hindistan" görünümü kalmayacak! Tarihi bölgeye giriş yasaklanacak

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ŞANLIURFA- Eyyübiye Belediyesi, Şanlıurfa'nın turizm potansiyeli açısından büyük öneme sahip olan Dergah-Balıklıgöl Platosu, tarihi çarşılar ve hanlar bölgesinde yeni düzenlemeler başlattı. 

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, bu düzenlemelerle ilgili olarak yaptığı açıklamada, yerli ve yabancı turistlerin bu nadide mekanları daha rahat ve huzurlu bir şekilde ziyaret edebilmelerini amaçladıklarını belirtti.

Başkan Mehmet Kuş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

“Değerli esnafımız, muhterem hemşehrilerim. Şanlıurfa'mızın turizm potansiyeli açısından en önemli tarihi ve kül- türel zenginliği olan Dergah-Balıklıgöl Platosu, tarihi çarşılar ve hanlar bölgesi, her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği nadide mekânlarımızdandır. Bu mekânları görmek, buraların tarihi ve kültürel dokusunu yakından tanımak, şehrin huzur veren manevi havasını solumak için ilçemiz Eyyübiye'ye gelen misafirlerin memnun şekilde ayrılmaları ve ilk fırsatta yeniden burayı ziyaret etmelerini sağlamak amacıyla; kaldırım- yol işgallerinin önlenmesi ve yaya trafik akışının düzenli hale getirilmesine yönelik bazı tedbirler daha sıkı şekilde uygulanmaya başlamıştır.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş

Tedbirler kapsamında:

“4 Temmuz 2024 tarihi itibariyle;

 08:00 - 19:00 saatleri arasında Dergah-Balıklıgöl Platosu, tarihi çarşılar ve hanlar bölgesine seyyar satıcılar, motosiklet ve benzeri araçların giriş-çıkışı yasaklanmıştır.  Aynı bölgede faaliyet gösteren esnafımızın kaldırım ve yol işgaline de müsaade edilmeyecek, dükkan önü tezgah mesafesine uymaları sağlanacaktır. Yapılacak denetimlerde tespit edilecek işgal ve kusurların önlenmesine yönelik, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 32'nci maddesi gereğince yasal işlem başlatılacaktır. Kadim şehrimiz Şanlıurfa'ya, sabır timsali Hz. Eyyüp Peygamber'in hatırasına ve Hz. İbrahim'den devraldığımız misafirperverliğimize yaraşır bir Eyyübiye için uygulanan tedbirleri anlayışla karşılamanızı dili- yor, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum”.

Şanlıurfa'da "Hindistan" görünümü kalmayacak! Tarihi bölgeye giriş yasaklanacak

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.