Gerilim tırmanıyor! Şanlıurfalı vekil ateş püskürdü: Şöhret budalası, sosyal medya maymunu

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, sosyal medya hesabından kendisini hedef alan Halil Konakçı'ya çok sert tepki gösterdi. Tanal, Konakçı'yı "Şöhret budalası, sosyal medya maymunu" olarak nitelendirerek, Diyanet İşleri Başkanlığı'na, "Halil Konakçı adlı bu provokatöre ne kadar daha göz yumacaksınız?" diye sordu.

Gerilim tırmanıyor!  Şanlıurfalı vekil ateş püskürdü: Şöhret budalası, sosyal medya maymunu

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal ile İstanbul Pendik Uluçınar Camii İmamı Halil Konakçı Halil Konakçı arasında başlayan tartışma giderek büyüyor.

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, sosyal medya hesabı üzerinden kendisine paylaşımlarda bulunan İstanbul Pendik Uluçınar Camisi İmamı Halil Konakçı’ya tepki gösterdi. Tanal kendisine, "Bir adet Mahmut Tanal isimli başı boş, pkklı ortaklarından öğrenmiş olacak ki Şanlıurfa’da İl Müftümüzün aracının önünü kesip saldırmış" diyen Konakçı için Diyanet İşleri Başkanlığı’na seslendi. Tanal, "Halil Konakçı adlı provokatöre daha ne kadar göz yumacaksınız?" diye sordu.

TANAL ATEŞ PÜSKÜRDÜ

CHP Milletvekili Mahmut Tanal’ın Twitter'dan Halil Konakçı’ya verdiği cevap şöyle:

"Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde devletin maaşlı memuru olan Halil Konakçı isimli sosyal medya provokatörü, Peygamberler Diyarı Şanlıurfa’nın öz evladı Mahmut Tanal’ı 'imansız' ilan etmiş!
Hatırlanacağı üzere, geçtiğimiz yıl Şanlıurfa’da yıkıma yol açan deprem ve sel felaketlerinin ardından altyapısı yenilenmeyerek harabe halde bırakılan Haliliye İlçesi Ahmet Yesevi Mahallesi’nde, vatandaşların şikayetlerini dinlerken Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan’a rastlamıştım.
Çukurlardaki kirli su birikintilerini göstererek, 'Temizlik imandandır' Hadis-i Şerif’ini hatırlatmam üzerine Müftü Tolan, 'Bana ne?' şeklinde nezaket dışı cevap vererek, arabasına binip çekip gitmişti.

“'İMANSIZ' OLDUĞUMU İDDİA EDECEK KADAR İLERİ GİTMİŞTİR”

Sosyal medya hesabındaki paylaşımda, Şanlıurfa Müftüsü Ramazan Tolan ile aramızdaki diyaloğu çarpıtan Halil Konakçı, müfterilikte zirveye çıkmış.

Müslümanları kafir ilan eden terör örgütü IŞİD’in 'tekfir' söylemini benimseyen, aforoz yetkisini elinde bulunduran kilisede görevli başpapazlara özenen Diyanet personeli Halil Konakçı, 'imansız' olduğumu iddia edecek kadar ileri gitmiştir.

"ŞÖHRET BUDALASI, SOSYAL MEDYA MAYMUNU..."

Şöhret budalası, sosyal medya maymunu Halil Konakçı, Hazreti Muhammed’in hadislerini inkar ederek, ehli sünnet yolundan da sapmıştır!

Hoca kılıklı fırsatçı Halil Konakçı, şahsıma karşı sarfettiğin hakaretleri, misliyle sana iade ediyorum!

DİYANET’E ÇAĞRI

Suç sende değil… Senin gibi din istismarcısı bir provokatörü 'İmam-Hatib' diye toplumun karşısına çıkaranlar suçlu!

Diyanet İşleri Başkanlığı’na sesleniyorum! Halil Konakçı adlı provokatöre daha ne kadar göz yumacaksınız?

Bu şöhret budalası, sosyal medya maymunu, trollüğü maharet sanan zat, sizin bünyenizde devletin maaşlı memuru değil mi?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 'Tarafsızlık ve devlete bağlılık' başlıklı 7. maddesini, “Davranış ve işbirliği” başlıklı 8. maddesini, 'Basına bilgi veya demeç verme' başlıklı 15. maddesini çiğneyen

Diyanet personeli Halil Konakçı hakkında idari soruşturma başlatılacak mı?

Her önüne gelene sataşan, hakaret eden, İslam dinine mensup vatandaşları 'kafir' ilan eden, hedef gösteren Halil Konakçı’nın maksadını hala anlamadınız mı?

Diyanet camiasındaki imam-hatiblerin de söylem ve tavırlarından rahatsızlık duyduğu Halil Konakçı, sırtını birilerine dayayarak toplumu ayrıştırıyor, kutuplaştırıyor.

Hukuk önünde hesaplaşacağız Halil Konakçı!"

NE OLMUŞTU?

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Ahmet Yesevi Mahallesi'nde çevre kirliliği üzerine açıklama yaparken yoldan geçen bir aracı durdurdu. Araçtaki kişi Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan çıktı. Bunun üzerine Tanal, Müftü Tolan’a mahalledeki temizlikle ilgili sorular sordu.

Tanal, İl Müftüsü Tolan ile aralarındaki konuşmayı, sosyal medya hesabından “Bana ne? öyle mi Müftü bey!” başlığıyla paylaşmıştı.

KONAKÇI NE DEMİŞTİ?

İstanbul Pendik Uluçınar Camii İmamı Halil Konakçı sosyal medya hesabından CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal hakkında şunları belirtmişti:

“‘Şanlıurfa İl Müftümüz Ramazan Tolan hocamızı gönülden tebrik ediyorum’ Bir adet Mahmut Tanal isimli başı boş, PKK’lı ortaklarından öğrenmiş olacak ki Şanlıurfa’da İl Müftümüzün aracının önünü kesip saldırmış. İmanla uzaktan yakından alakası olmayan başı boş Tanal’ın imanla alakalı sorusuna İl Müftümüz hakkettiği cevabı muhatap olmamakla vermiş. Devletten maaş alan bu oluşum daha önce çok defa devletin polisine, jandarmasına saldırmasıyla meşhurken şimdi de bir hocaya bir müftüye saldırmakla kendini tescillemiş oldu.”

 

 

 

 

Gerilim tırmanıyor! Şanlıurfalı vekil ateş püskürdü: Şöhret budalası, sosyal medya maymunu

İptal

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum

Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

Tekrar deneyiniz.